Taśmy biurowe

Taśmy biurowe to typowy produkt, który znajduje swoje zastosowanie w każdej firmie.

Taśma biurowa jest bardzo przydatna, gdy jesteś w biurze, na uniwersytecie lub w szkole. Najczęstszym problemem biurowym jest konieczność szybkiego wysłania ważnego dokumentu. Taśma biurowa pomoże Ci rozwiązać ten problem w prosty sposób.

Może być stosowany w biurze i w domu do codziennych zadań, takich jak uszczelnianie, etykietowanie i wiele innych zastosowań. Są one dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, co czyni je bardzo wygodne w użyciu. Możesz użyć dowolnego koloru lub rodzaju taśmy biurowej w zależności od miejsca i zadania.

Taśma biurowa posiada mocny klej, łatwo jest oderwać kawałek z rolki bez nożyczek lub innego narzędzia. Klej dobrze trzyma się na papierze, ale mogą zdarzyć się sytuacje, w których trzeba go ponownie przykleić, jeśli spadnie wcześniej po zastosowaniu. Z takimi cechami jakościowymi, taśma biurowa ma szerokie zastosowanie w biurze i w domu. Taśma biurowa może być stosowana na różnych powierzchniach.

Bardzo dobrze przykleja się do papieru, kartonów itp. Wśród materiałów biurowych jest jedną z najczęściej używanych ze względu na swoje korzystne właściwości. Można jej używać do zaklejania lub etykietowania kartonów do wysyłki. Taśma biurowa działa wygodnie na kartonach z papieru, cienkich plastikowych torbach i mailach, które nie są na tyle ważne, aby wymagały poufnego traktowania. Pamiętaj, że jest to klej tymczasowy i jeśli planujesz wysłać swój produkt drogą lotniczą lub morską, musisz zabezpieczyć paczkę taśmą o wytrzymałości przemysłowej.

Należy unikać stosowania taśm metalowych w biurze; taśmy te mogą uszkodzić wykończenie i pogorszyć jakość obrazu niektórych powierzchni, takich jak metale i tworzywa sztuczne o wysokim połysku. Taśma biurowa jest jednym z produktów, które są potrzebne w biurze. Może być używana do etykietowania, uszczelniania, wzmacniania pakietów i wielu innych zastosowań

Można wybrać dowolny kolor lub rodzaj w zależności od wykonywanej pracy. Taśma biurowa ma silny klej, który sprawia, że można ją stosować na różnych rodzajach powierzchni. Taśma biurowa jest szeroko stosowana do pakowania pudełek z cienkimi plastikowymi torebkami i przesyłek pocztowych, które nie są wystarczająco ważne do bezpiecznego traktowania. Ten rodzaj kleju nie trwa długo, ale należy wiedzieć, że jeśli planujesz wysłać swój produkt drogą morską lub powietrzną, taśma o wytrzymałości przemysłowej będzie trzymać się lepiej. Unikaj używania taśm metalowych, ponieważ taśmy te mogą uszkodzić wykończenie i zrujnować jakość obrazu niektórych powierzchni, takich jak metale i tworzywa sztuczne o wysokim połysku.

Taśma biurowa jest zazwyczaj dostarczana w rolkach, ponieważ tak jest pakowana przez producentów. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy trzeba odciąć tylko niewielką część rolki taśmy biurowej, ponieważ czasami nie jest potrzebna siła, jak na przykład w przypadku konieczności zabezpieczenia kartonów.

Dozowniki taśmy biurowej pozwalają na szybkie oderwanie takiej ilości taśmy, jaka jest potrzebna w danej chwili. Już nigdy więcej nie musisz się martwić o zmaganie się z nieporęczną rolką taśmy biurowej! Wystarczy wyciągnąć kawałek plastikowego sznurka z górnej części dozownika taśmy biurowej i delikatnie go rozsunąć, aby odsłonić znajdującą się wewnątrz rolkę taśmy biurowej.
 

Taśmy biurowe w ofercie sklepu Neopak


Sklep Neopak oferuje swoim klientom produkty najwyższej jakości - do magazynu, sklepu, biura i domu. Dotyczy to również dostępnych w naszym sklepie taśm biurowych. Taśmy biurowe to nic innego jak specyficzny rodzaj taśm klejących, które dzięki swoim właściwościom i estetyce, przeznaczone są do wykorzystania w biurze. Sprawdzę się jednak również w magazynach, sklepach i w prywatnych domach.

Taśmy biurowe produkowane są najczęściej z polipropylenu, dzięki czemu doskonale nadają się do klejenia papieru oraz kartonów. Najczęściej wykorzystywanym klejem jest klej akrylowy. Cechą szczególną taśm biurowych oferowanych w naszym sklepie jest ich wysoka transparentność, chociaż na rynku są również dostępne taśmy biurowe kolorowe.

Wybierając taśmę biurową warto zwrócić uwagę na jej szerokość. W sklepie Neopak dostępne są taśmy o szerokości 12, 19 oraz 24 milimetrów. Najbardziej uniwersalne wydają się być te o szerokości 19 milimetrów, jednak wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb klienta. Rolki taśmy biurowej o długości nawoju 33 metrów starczą na długi czas.

Dostępne w naszym sklepie taśmy są odporne na wilgoć, promieniowanie ultrafioletowe, rozciąganie i mają bardzo dobrą przyczepność. Są wytrzymałe i proste w obsłudze. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z jednym z naszych specjalistów.

taśma, taśmy, klejąca, klejące, biurowa, biurowe, akrylowa, akrylowe, transparentna, transparentne, przezroczystą, przeźroczyste
 

Korzyści z zastosowania taśm biurowych


Taśmy biurowe znajdują zastosowanie m.in. wszędzie tam, gdzie na codzień wysyła się wiele przesyłek i listów a więc w magazynach, firmach kurierskich  albo w sklepach internetowych. Taśmy biurowe doskonale nadają się do klejenia opakowań z folii, kartonu i papieru. Nawet w przypadku jeśli dane opakowanie posiada pasek klejący, dodatkowe wzmocnienie go taśmą klejącą zabezpieczy przesyłkę przed przypadkowym otwarciem. Taśma jest bardzo cienka i lekka więc nie wpłynie negatywnie masę i koszty przesyłki.                  

Również wysyłając korespondencję prywatną, często zdarza się, że korzystamy z kopert, które leżą już latami w szufladzie i czekają na nadarzającą się okazję aby spełnić swoje zadanie. Niestety paski klejące w kopertach, zwłaszcza tych gorszej jakości, nie zachowują swoich właściwości w nieskończoność. Korzystne jest więc dodatkowe zaklejenie koperty taśmą klejącą.

Taśmę biurową można również wykorzystać do tymczasowego unieruchomienia elementów w trakcie prac rękodzielniczych lub majsterkowania. Doskonale sprawdzi się także w scrapbookingu ze względu na swoją transparentność. Transparentne taśmy biurowe są bowiem prawie niewidoczne w miejscu klejenia. Znajdą również zastosowanie w wielu innych hobby - nawet w ogrodnictwie.

Taśmy biurowe należą do tego rodzaju elementów wyposażenia domu czy biura, o których można powiedzieć „lepiej mieć a nie potrzebować, niż potrzebować a nie mieć”. Z pewnością wiele osób wie, jak potrafią ratować sytuację, chociażby w trakcie pakowania prezentów w papier ozdobny.

Historia taśm biurowych


Współczesne taśmy biurowe nie mogłyby istnieć bez wcześniejszego powstania surowców niezbędnych do ich wytworzenia - w szczególności nośnika w postaci polipropylenu. Polipropylen jest tworzywem sztucznym, którego historia sięga lat 50-tych XIX wieku - proces przemysłowej jego produkcji został uruchomiony we Włoszech w 1957 roku. Pierwsza taśma biurowa powstała jednak nieco wcześniej, chociaż oczywiście do jej produkcji początkowo wykorzystywano inne tworzywa.

Stworzenie pierwszej biurowej taśmy klejącej nastąpiło dzięki amerykańskiemu wynalazcy - Richard-owi Gurley-owi Drew, który pracował w firmie 3M. Taśmę opracował w 1930 roku. Firma 3M rozpoczęła sprzedaż tej taśmy pod marką „Scotch”.
 

Akcesoria do korzystania z taśm biurowych


Taśma biurowa jest stosunkowo łatwa w użyciu z pewnymi zastrzeżeniami. Urwanie jej kawałka jedynie rękami jest dosyć trudne - potrzebne są do tego przynajmniej nożyczki. Druga trudność polega na tym, że w przypadku transparentnych taśm, końcówka taśmy bywa trudna do znalezienia na rolce. Pewnym rozwiązaniem jest zawinięcie niewielkiego jej fragmentu po odcięciu. Można jednak również zastosować odrywacz do taśm - to niepozorne urządzenie sprawi, że nie trzeba będzie już szukać początku taśmy, sięgać po nóż czy nożyczki, tracić czasu i nerwów.
 

Inne rodzaje taśm klejących w ofercie sklepu Neopak


W sklepie Neopak dostępny jest bogaty wybór różnych rodzajów taśm klejących - od taśm pakowych poprzez taśmy oznaczeniowe aż po taśmy remontowe i budowlane. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu w kategorii Taśmy.
 

Jak powiedzieć taśma biurowa po angielsku?


Na taśmę biurową można powiedzieć „adhesive tape” co oznacza po prostu taśmę klejącą. Chociaż określenie to może odnosić się ogólnie do różnych rodzajów taśm klejących, to jednak potocznie odnosi się do tych najpowszechniej znanych - taśm biurowych. Natomiast określenie „scotch tape” w nawiązaniu do marki pierwszych taśm klejących firmy 3M jest nadal powszechnie używane na określenie taśmy biurowej, chociaż można powiedzieć również „office tape” albo „office adhesive tape”.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie