Metki i Zawieszki

Metki i zawieszki to akcesoria, z których pomocą zaznaczanie produktów, bądź przedmiotów będzie o wiele prostsze. Dany produkt podlega przecenie? To idealna okazja, aby wypróbować kolorowe metki, które rzucą się w oczy klientów. Oceniasz jakość serii produktów na magazynie? Również może oznaczać je adekwatnymi kolorami metek i zawieszek. Przywieszki są dostępne w różnych wersjach, ale najbardziej typowe formy to I- i II-rzędowe, które mają faliste lub prostokątne boki. Równie typowy jest kolor biały, który odpowiada podstawowemu stylowi przywieszek.

Nie tylko dla celów identyfikacji, ale również dlatego, że jest neutralny i zawsze współgra z kolorystyką - białe lub czarne zawieszki mogą być stosowane na prawie każdym produkcie.


Z drugiej strony, jeśli zależy Ci na większej różnorodności w Twoim sklepie, wypróbuj kolorowe zawieszki.


Na pierwszy rzut oka mogą się one wydawać akcesoriami nadającymi się jedynie do celów marketingowych, jednak po bliższym przyjrzeniu się wszystkim szczegółom szybko dostrzeżesz ich przydatność w codziennej pracy.

Wiele sklepów nie korzysta z nich, mimo że dzięki nim oszczędzają czas i pieniądze każdego dnia ! Oznaczanie przedmiotów za pomocą wieszaków jest o wiele łatwiejsze niż za pomocą metek, które bardziej nadają się do oznaczania rozmiarów ubrań.

Najpopularniejszym materiałem do produkcji zawieszek jest plastik. Jeśli chcesz używać ich wewnątrz sklepu lub nie jest to duży problem, jeśli się zabrudzą, możesz zdecydować się na zawieszki papierowe, ale nie mogą być one używane na zewnątrz ze względu na wysoki poziom wilgotności i światło słoneczne.

Zawieszki są najczęściej płaskie - prostokątne ze wciętymi "ogonkami" na jednym końcu. Nie wymagają one specjalnego składania czy klejenia, ponieważ ich kształt pozwala na przyczepienie ich do przedmiotu bez żadnych dodatkowych akcesoriów czy materiałów - wystarczy wbić zawieszkę w otwór na wieszaku, znajdujący się zazwyczaj na jednym końcu zawieszki. To wszystko!

Fałdy na płaskim wieszaku (z "ogonkami" lub bez) pozwalają na pewne przytrzymanie wieszanego przedmiotu, co jest bardzo ważne przy wieszaniu jeansów i kurtek. Kolejną zaletą tego typu wieszaków jest możliwość łatwego układania ich w stosy, co pozwala zaoszczędzić czas podczas przygotowywania towaru do sprzedaży w sklepie.

Jak już wcześniej wspomniano, metki występują w różnych kształtach - prostokątne z prostymi krawędziami, w kształcie litery I z falistymi bokami itp. Zazwyczaj są koloru białego lub czarnego

Przywieszki plastikowe są trwalsze od papierowych, ponieważ nie rwą się tak łatwo. Jednocześnie są wodoodporne i mogą być stosowane na zewnątrz.

Jakie metki dostępne są w ofercie sklepu Neopak?


Metki do metkownic to nic innego jak niewielkie etykiety samoprzylepne wykonane z papieru, które naklejane są na przedmioty przy użyciu metkownic, chociaż można to zrobić oczywiście również ręcznie. W sklepie Neopak dostępne są metki do metkownic w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach, przeznaczone zarówno do metkownic jednorzędowy jak i dwurzędowych. 

Jeśli chodzi o kształty metek, to w sklepie Neopak dostępne są zarówno metki proste jak i metki typu fala. Różnica polega na kształcie krótszej krawędzi. W przypadku metek prostych - wszystkie krawędzie są proste, a etykieta ma kształt prostokąta. W przypadku drugiego rodzaju metek, krawędź ma kształt falisty przez co etykieta ma dłuższe krawędzi proste, a krótsze są wklęsłe lub wypukłe. 

Rozmiar metek jest związany z tym, czy etykieta jest jednorzędową czy dwurzędowa. Na metce dwurzędowej muszą zmieścić się dwa wiersze nabitych serii znaków wobec czego muszą być one nieco większe. Standardowy rozmiar dla metki jednorzędowej to 26x12 lub 22x12 mm a dla etykiety dwurzędowej 26x16 lub 23x16 mm.

Jeśli chodzi o wybór kolorów to jest on bardzo duży. Obok standardowych białych metek dostępne są kolory takie jak: żółty, zielony, czerwony, amarant czy pomarańczowy.

metki i zawieszki, metka, metki, rzędowe, rzędowa, zielone, zielona, do metkownic
 

Ile metek do metkownic znajduje się na rolce?


Ilość metek na rolce jest zależna od rodzaju metki. W przypadku metek do metkownic jednorzędowych jest to przeważnie 900 sztuk, a na rolce metek dwurzędowych mieści się przeważnie 700 tych etykiet.
 

Jakie zawieszki dostępne są w ofercie sklepu Neopak?


W sklepie Neopak oferujemy kilka rodzajów zawieszek. Po pierwsze - eurozawieszki samoprzylepne. Te proste elementy ułatwią tworzenie ekspozycji w sklepach. Dzięki zawieszeniu oferowanych produktów na wieszakach, są one lepiej widoczne i łatwiej dostępne dla klientów. Środkiem klejącym jest mocny klej akrylowy a zawieszki występują w różnych rozmiarach - przykładowo 50x50 oraz 35x47 mm. Dostosowane są do zawieszania niewielkich elementów - udźwig maksymalny kleju to około 420 gramów.

Podobnym rozwiązaniem do eurozawieszek są zawieszki w kształcie haczyka. Pełnią one podobne zadanie. Dostępne są w wersjach lewej i prawej. Wykonane są z folii PVC i podobnie jak eurozawieszki zaopatrzone w powierzchnię klejącą z mocnym klejem akrylowym o udźwigu maksymalnym około 420 gramów.

Zarówno eurozawieszki jak i zawieszki haczyki to bardzo tani sposób na ładną ekspozycję. Produkty te sprzedawane są w dużych opakowaniach zbiorczych rzędu 1000 sztuk, dzięki czemu ich cena jednostkowa jest niezauważalna dla budżetu i można je wykorzystać do zawieszania nawet bardzo tanich towarów bez ryzyka uszczuplenia stopy zwrotu.

W sklepie Neopak oferujemy również zawieszki do metkownic igłowych. Dostępne są wersja z informacją rabatową oraz czyste papierowe do znakowania odzieży. Tego typu zawieszki to wygodny sposób oznaczania odzieży i wyrobów tekstylnych. W przeciwieństwie do metek papierowych do metkownic, nie ma ryzyka pozostawienia przez nie śladów kleju. 

Zawieszki do metkownic igłowych zaopatrzone są w otwór na żyłkę, która jest niezbędna do przyczepienia metki do towaru. Żyłki takie, czyli tzw. ości do metkownic, również dostępne są w sklepie Neopak w różnych długościach. 

metki i zawieszki, zawieszka, zawieszki, haczyk, samoprzylepne, samoprzylepna
 

Jakie akcesoria są potrzebne do metkowania?


Metkę można oczywiście opisać i przykleić na towar lub w inne docelowe miejsce ręcznie. Chodzi jednak o to, aby dzięki metkom przyśpieszać i ułatwiać pracę. Do szybkiego naklejania metek używa się metkownic, które podobnie jak same metki mogą być jednorzędowe lub dwurzędowe. Metkownice takie zapewniają szybką i wydajną pracę. Służą one nie tylko do szybkiego naklejania metki ale równocześnie wybijają na niej treść w jednym lub dwóch rzędach - w zależności od rodzaju metki i metkownicy. Przeważnie liczba znaków wynosi od 6 do 10 znaków w rzędzie i jest to liczba wystarczająca aby na metce umieścić cenę i przykładowo kod towaru. Wałki tuszujące do metkownic rzędowych podobnie jak różne kolory tuszu dostępne są również w sklepie Neopak.

Do przyczepiania do ubrań i tekstyliów zawieszek za pomocą specjalnych ości używa się metkownic igłowych. Metkownica igłowa przypomina nieco pistolet, jest bardzo lekka i nadaje się do metkowania większości ubrań. Metkownica taka wyposażona jest w specjalną igłę przypominającą nieco rynienkę. Zarówno metkownice igłowe jak i igły do nich zakupić można w sklepie Neopak.

Wybór metkownic jednorzędowych, dwurzędowych oraz igłowych dostępny jest w sklepie Neopak w kategorii Metkownice.

 

W jaki inny sposób wykorzystać można metek i zawieszek?


Eurozawieszki i zawieszki w kształcie haczyków z warstwą samoprzylepnego kleju są doskonałym rozwiązaniem do wieszania niewielkich przedmiotów, które nie zostały wyposażone przez producenta w opakowanie z odpowiednim haczykiem.

Zawieszki do metkownic igłowych są dobrym sposobem oznakowywania produktów tekstylnych, które nie zostały zapakowane w oddzielne opakowanie, czyli głównie ubrań eksponowanych w sklepach odzieżowych poprzez wywieszenie na wieszakach, manekinach lub ułożenie na półkach.  Czyste papierowe zawieszki są rozwiązaniem eleganckim i ładnie opisane mogą dać wrażenie produktów premium.

Metki jedno i dwurzędowe były niegdyś częściej spotykane jednak w pewnym stopniu zostały wyparte przez naklejki z wygenerowanym kodem paskowym do wczytywania w kasach wyposażonych w czytniki takich kodów. Nie w każdym sklepie takie rozwiązanie jest jednak potrzebne i opłacalne. W przypadku sprzedaży dużej ilości różnorodnych produktów w niewielkich ilościach jednostkowych, oznaczenie produktów metką rzędową może być dużo efektywniejsze. Na metkach takich można podawać inne informacji niż cena - przykładowo wagę, rozmiar, datę ważności i różne parametry techniczne. Poza handlem detalicznym metki rzędowe mogą się również przydać do opisywania i oznaczania różnych rzeczy w domu. A dzięki różnorodnym dostępnym kolorom mogą mieć także charakter dekoracyjny i być wykorzystywane w scrapbookingu.
 
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie