Etykiety i naklejki

Etykiety i naklejki to akcesoria, bez których ciężko się obejść w jakimkolwiek biurze.

Z ich pomocą utrzymywanie porządku jest o wiele prostsze. Można nimi oznaczać różnego rodzaju rodzaje dokumentów, czy też całe archiwizatory, łatwo się naklejają. Można je ponadto nadrukowywać w drukarkach, co jeszcze bardziej zwiększa wydajność. Są one niezwykle praktyczne, jeśli chodzi o znakowanie przedmiotów w Twoim domu, co dodatkowo zapewnia w nim porządek.

Etykiety mogą być wykonane z różnych materiałów. Zazwyczaj do oznaczania segregatorów, biurek i szafek stosuje się etykiety samoprzylepne. Dzięki samoprzylepnej powierzchni łatwo przykleja się je do papieru, teczek czy okładek. Mają wycięty otwór, dzięki czemu można je przymocować za pomocą sznurka lub umieścić na wieszakach, lub uchwytach z klipsami. Projekt zazwyczaj zawiera numery, które pozwalają na oznaczenie każdego dokumentu w jego właściwym miejscu w systemie. Najlepiej jest użyć taśmy maskującej podczas przyklejania tego rodzaju etykiet, ponieważ sprawi to, że ich usunięcie będzie dużo łatwiejsze, jeśli trzeba będzie coś zmienić później w dół linii. Etykiety są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, w zależności od tego, jak będą one wykorzystywane.

Etykiety na artykuły gospodarstwa domowego często wykonywane są z kartek rackowych. Niekiedy przyczepia się je do słoików wypełnionych przetworami lub innymi produktami spożywczymi, dzięki czemu ich zawartość jest od razu widoczna. Jest to również akcesorium ekologiczne, ponieważ zmniejsza ilość niepotrzebnych odpadów papierowych, które w innym przypadku zostałyby wykorzystane. Ilość dostępnych w tym celu etykiet jest na tyle duża, że wybór wzorów do domowego etykietowania może być trudny. Najważniejsze, aby były one odpowiednie w zależności od przeznaczenia, czyli np. etykiety samoprzylepne najlepiej sprawdzają się na słoikach czy miskach, a papierowe bardziej pasują do pojemników służących do przechowywania plików czy teczek w domu.

Stosuje je się też na magazynach, gdzie przy ich pomocy możemy oznaczać konkretne partie towaru, czy umieszczać adnotacje dla kolejnych zespołów pracowników, czy finalnych odbiorców.

Liczne zalety etykiet samoprzylepnych i naklejek sprawiają, że ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie licznych firm bez ich stosowania. Zastosowanie drukarek etykiet stało się na tyle popularne, że są one często wykorzystywane nie tylko w firmach produkujących towary lub świadczących usługi, ale również u stałych klientów. Ponieważ duże etykiety są formami łączonymi, które zaspokajają wszystkie możliwe rodzaje potrzeb, ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Najważniejszą rzeczą przy drukowaniu naklejek na dokumenty jest użycie odpowiedniego kroju i rozmiaru czcionki.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Dostępność
Wyróżnienie
szukaj