Koperty na listy

Wysyłanie listów nigdy nie było tak proste i wygodneKorespondencja listowna od zawsze jest istotnym sposobem komunikacji między ludźmi. Kiedyś była jedyną formą kontaktu, dziś często pełni rolę okolicznościową i symboliczną. Małe przesyłki pocztowe są jednak bardzo często wykorzystywane przez instytucje państwowe, urzędy, banki i inne firmy. To sposób na kontakt z klientami, który pozwala w sprawny sposób wysyłać różnego rachunku informacje, zawiadomienia, rachunki, czy umowy.

Firmy i osoby, które wysyłają bardzo dużo korespondencji, chętnie korzystają z kopert na listy. Niektóre warianty posiadają rozwiązania pozwalające na usprawnienie i przyspieszenie procesu przygotowywania do wysyłki  Mowa o automatycznym zamknięciu, okienku na pole z adresem, a także wielu rozmiarach do wyboru. Dzięki tym opcjom przygotowywanie przesyłki można w dużym stopniu zautomatyzować, na przykład wykorzystując funkcję korespondencji seryjnej.

 

Koperty na listy wciąż są bardzo popularnym opakowaniemNiemal cała korespondencja tradycyjna wysyłana jest właśnie w formie listów zapakowanych w koperty. Papierowe koperty na listy są bardzo tanie i pozwalają na estetyczne zapakowanie dokumentu lub listu. Z wielu odmian kopert na listy kilka wyróżnia się swoją pomysłowością i przydatnością. Należą do nich między innymi:
Wszystkie rodzaje kopert na listy mamy w Neopaku - internetowym sklepie z opakowaniami każdego rodzaju. Warto wybrać odpowiedni rodzaj kopert, co pozwoli na przyspieszenie pracy podczas przygotowywania przesyłek pocztowych.

 

Jak papierowa koperta na listy może przyspieszyć pakowanie listu?Producenci papierowych kopert coraz częściej stosują rozwiązania, które mogą ułatwić pakowanie przesyłek. Jedną z bardziej popularnych odmian kopert są koperty z oknem. Dzięki temu, że przez okienko można zobaczyć fragment zawartości listu, można umieścić tam dane odbiorcy listu. To bardzo prosty i skuteczny sposób na szybkie adresowanie listów. Wystarczy bowiem wybrać odpowiedni szablon dokumentu, a drukując go nie musimy się już przejmować podpisywaniem koperty. Oprócz znacznego przyspieszenia procesu pakowania pozwala to także na uniknięcie pomyłek.

Dostępne w Neopaku koperty na listy są ekologiczne - wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu. To bardzo ważne dla wielu odbiorców przesyłek, a także samych instytucji wysyłających listy.

Najbardziej popularne papierowe koperty na listyPapierowe koperty na listy należą do najczęściej spotykanych opakowań. Jakie są odmiany papierowych kopert? Osoby i firmy, które często wysyłają korespondencję listowną dobrze wiedzą, że stosując wyspecjalizowane koperty mogą zaoszczędzić sporo czasu. Z tego względu koperty z oknem lub papierowe koperty na listy z paskiem samoprzylepnym cieszą się dużym uznaniem. Są nieco droższe w zakupie od tradycyjnych papierowych kopert na listy, z nawiązką rekompensują to jednak podczas pakowania, które przebiega sprawnie i szybko.

 

Koperty na listy z paskiem samoprzylepnymPasek samoprzylepny jest rozwiązaniem, które pozwala na zamknięcie koperty bez użycia dodatkowych artykułów - kleju, taśmy klejącej, itp. Koperty na listy z paskiem samoprzylepnym występują w dwóch najpopularniejszych odmianach:
Czym różnią się oba rozwiązania? Koperty papierowe HK posiadają pasek kleju zabezpieczony cienką warstwą folii. Po zdjęciu zabezpieczenia wystarczy docisnąć klapę koperty, by solidnie zamknąć kopertę.

Koperty z suchym klejem (SK) posiadają niebrudzący rąk klej zarówno na klapce, jak i tylnej części korpusu koperty. Po dociśnięciu obu stron (zamykając klapę) koperta staje się bezpiecznie zamknięta - do jej otworzenia wymagane jest jej rozcięcie.

Oba sposoby zamknięcia pozwalają natomiast na bardzo sprawne i szybkie zamknięcie koperty. Nie wymagają nawilżania, klejenia, itp. Dzięki temu kopertę można bezpiecznie zamknąć w każdym miejscu, nawet poza domem lub firmą.

 

Dekoracyjne koperty na listyOzdobne koperty papierowe cieszą się dużym uznaniem podczas świąt, a także innych okoliczności.  Wiele osób wybiera je do pakowania zaproszeń ślubnych, świątecznych kartek czy listów z życzeniami urodzinowymi. Są także bardzo przydatne jako opakowanie na niewielkie prezenty - vouchery, bilety, pieniądze lub karty podarunkowe. 

Czym charakteryzują się dekoracyjne koperty na listy? Są wykonane z grubego papieru (zwykle ma gramaturę 90-120g/m2). Są więc sztywne i dobrze chronią swoją zawartość. Mogą mieć niemal dowolny kolor.

 

Jakie są zalety papierowych kopert na listy?


Wśród wielu zalet wyróżniają się niska cena i estetyczny wygląd kopert na listy. Do największych zalet papierowych kopert na listy należą:
 • niski koszt zakupu
 • dostępność w wielu formatach
 • estetyczny wygląd
 • są ekologiczne
 • proste zamykanie koperty dzięki paskowi samoprzylepne
 • bez problemu można po nich pisać lub drukować napisy (np. adres)
 • Gdzie można kupić dekoracyjne koperty na listy?
  Jest to grupa kopert, które wykorzystywane są najczęściej w okolicach świąt, bądź przy okazji różnego rodzaju uroczystości. Ze względu na wysoką gramaturę papieru, z którego są wykonane, można też zapakować w nie niewielkie prezenty. Papier jest też sztywniejszy. Koperty dekoracyjne są świetną alternatywą dla zwykłych tradycyjnych białych kopert. Koperty dekoracyjne mogą być w niemal każdym kolorze, co stanowi gwarancję obdarowanej osoby. Ich głównymi zaletami jest:
  - cena
  - wytrzymałość
  -estetyczny wygląd
  - można po nich pisać
  - są ekologiczne
  Dobrej jakości dekoracyjne koperty na listy w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
   
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie