Koperty papierowe - E4

Koperty E4 to rozmiar, który może pomieścić normalną kartkę A4 bez jej zaginania lub zawijania. Pod względem formatu koperty te znajdują się pomiędzy kopertami C3 i C4 i dlatego są opakowaniami pośrednimi.

Dokładnie dobrany rozmiar do wysyłki dokumentów to wielka zaleta takiego opakowania, wiele firm kurierskich i poczta przygotowuje specjalne, tańsze oferty dla tak standaryzowanych rozmiarów kopert. Ponadto na rynku dostępne są trójwymiarowe koperty E4, które pozwolą na wysyłanie całych plików dokumentów, na przykład do archiwum.
 

Koperty E4

 

Koperta E4 ma wymiary 280 x 400 mm. Może ona pomieścić stronę A4 bez składania i jest wystarczająco duża, aby zmieścić standardową kartkę papieru. Klamra zamykająca pudełko znajduje się na krótszym boku, jak pokazano na zdjęciu. Dzięki temu nikt poza Tobą nie będzie w stanie go otworzyć.

Biała, ponadczasowa powierzchnia koperty nadaje się do zadruku, dzięki czemu można na niej umieścić logo firmy na przedniej stronie. Koperty E4 mogą być również zadrukowane danymi adresowymi adresata, co skraca czas wysyłki. Jest to szczególnie korzystne w firmach, w których codziennie wysyła się duże ilości listów.

 

 

Uniwersalne i niedrogie koperty z papieru


Koperta E4, podobnie jak inne duże opakowania, ma wiele zastosowań. Jest idealna do przechowywania ważnych dokumentów, które nie powinny być składane, takich jak umowy, certyfikaty, podania, dyplomy. Oprócz firm, kancelarii prawnych, domów, firm wysyłkowych.I nie tylko list jest wysyłany w tym opakowaniu, ale możliwe jest wysyłanie wszelkiego rodzaju rzeczy: próbek, tekstyliów, zdjęć.

Koperty E4 dostępne są w wersji białej z podgumowanym brzegiem (samozaklejające się) lub wstępnie podgumowane z klapką lub bez klapki (pasek samoprzylepny zakrywający pasek klejący).
 

Koperty 280x400 mm

W naszej ofercie udostępniamy wiele rodzajów kopert E4, które zostały wykończone na różny sposób, albo poddane dodatkowym modyfikacjom zwiększającym ich użyteczność. Oferujemy też różne ilości kopert E4 w zestawie, dzięki czemu nie będziesz musiał przepłacać za wiele wysyłek, albo zamówić więcej niż potrzeabujesz. Koperta E4 to rozmiar całkowicie znormalizowany i optymalny dla kartek A4. Polecamy wykorzystanie wielu zalet tego opakowania do przesyłania nie tylko dokumentów, ale także innych rzeczy: próbek, zdjęć czy tekstyliów.

Jeśli potrzebujesz koperty, która pozwoli Ci szybko i bezpiecznie dostarczyć list do adresata, zwróć uwagę na naszą ofertę większych kopert (i opakowań), takich jak koperty C4, które z pewnością spełnią wszystkie Twoje wymagania!

Nasze koperty E4 to produkty wysokiej jakości, które sprawdzą się w każdym przedsiębiorstwie, biurze i domu. Zatem nie czekaj i już dzisiaj złóż zamówienie na koperty E4 w sklepie internetowym Neopak. Na koniec dodajemy, że możemy zmodyfikować koperty, tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom - naniesiemy loga, albo zmienimy ich barwę.

Koperty papierowe w formacie E4


Papierowe koperty są jednym z najczęściej używanych rodzajów opakowań. Jeszcze kilkanaście lat temu transportowano w nich zwykle listy i różne dokumenty. Dziś, w związku z ogromnym rozrastaniem się branży e-commerce, koperty papierowe służą jako sposób zapakowania różnych towarów, zwykle o płaskim kształcie.

Do rodzajów zastosowania papierowych kopert trzeba też zaliczyć archiwizację dokumentów, zdjęć, projektów i innych danych. Bardzo uniwersalnym rodzajem tych opakowań są papierowe koperty E4. Taka wielkość pozwala swobodnie umieścić wewnątrz coś o gabarytach A4, dodatkowy zapas wolnego miejsca pozwoli natomiast na spakowanie jednocześnie większej liczby kartek tego formatu.
 

Koperty w formacie E4


Jaka jest wielkość papierowych kopert w formacie E4? Nie jest to zbyt popularny format, zwykle stosowane są popularne formaty, których oznaczenie zaczyna się od liter A, B lub C. Kopert papierowa w rozmiarze E4 oznacza wielkość pomiędzy C3 i C4.

Format E4 to wymiary 280 x 400 milimetrów. To sporo więcej, niż wynosi wielkość typowego arkusza papieru A4. Pamiętajmy, że A4 jest właśnie najpopularniejszym formatem, stosowanym w korespondencji firmowej i urzędowej. Gdy pojawi się  konieczność zapakowania jednocześnie większej liczby dokumentów A4, zapas miejsca okazuje się bardzo dobrym rozwiązaniem.

Koperta papierowa w rozmiarze 40 x 28 centymetrów pozwoli również na przechowywanie i wysyłkę przedmiotów o płaskim kształcie. Należą do nich książki, płyty (także w sporych opakowaniach), niewielka elektronika, a nawet odzież.
 

Rodzaje kopert papierowych E4


Aby jak najlepiej zapakować dokumenty, listy, czy drobne przedmioty, koperty papierowe są dostępne w wielu formatach. Także spośród papierowych kopert w formacie E4 mogą Państwo wybrać najbardziej odpowiedni rodzaj. Poszczególne odmiany kopert formatu E4 różnią się sposobem wykończenia, kolorem, a także grubością. Grubość koperty pozwalają oczywiście zapakować do środka jeszcze więcej dokumentów lub większe produkty.

W Neopaku mogą Państwo znaleźć różne koperty w formacie E4, między innymi:
  • białe koperty E4 HK 280 x 400 x 40 mm
  • koperty E4 brązowe
  • brązowe koperty E4 HK płaskie 250 sztuk
  • białe koperty 3D w formacie E4 280 x 400 x 40 mm
  • koperty HK w formacie E4 (białe, 250 sztuk)
  • i inne

Dla osób szukających pojemnego opakowania szczególnie interesujące powinny być koperty 3D w formacie E4. Posiadają sporą grubość, zwykle kilku centymetrów.. Dzięki temu mogą pełnić podobną rolę, co niewielkie, płaskie pudełko kartonowe.

Trójwymiarowe koperty E4


Co oznacza, że koperta jest trójwymiarowa? Koperty 3D w formacie E4 są odmianą kopert, która pozwoli zapakować do środka znacznie więcej zawartości. Zwykle firmy i osoby prywatne w ten sposób przechowują i wysyłają dokumenty lub inne treści wydrukowane na papierze. Grubość koperty 3D wynosząca często 40-50 milimetrów pozwala spakować do środka kilkadziesiąt stron papieru.

Dobrym rozwiązaniem jest także wybór koperty 3D w formacie E4 w celu zapakowania niewielkich przedmiotów. Przygotowanie paczki z wykorzystaniem takiej koperty jest niedrogie, a do pakowania nie trzeba używać żadnych dodatkowych artykułów i narzędzi.  Koperty w formacie E4, także w wersji trójwymiarowej, posiadają pasek samoprzylepny z mocnym klejem. Wystarczy umieścić zawartość wewnątrz koperty, zdjąć foliowe zabezpieczenie i zakleić ją. To znacznie prostsze, niż przygotowywanie paczek z wykorzystaniem papieru pakowego, czy folii, co wymaga użycia taśmy klejącej.
 

Proste pakowanie, niedrogie koperty E4


Koperty są tak popularne, ponieważ pakowanie z ich wykorzystaniem jest bardzo proste. Papierowe koperty wystarczy po prostu zamknąć paskiem klejącym. W kilku ruchach można więc przygotować przesyłkę, a powierzchnia koperty jest świetna do pisania po niej i naklejania etykiet. adresowych. W ten sposób wiele firm optymalizuje proces wysyłki różnych dokumentów i przedmiotów o płaskich gabarytach. Można dzięki temu zaoszczędzić sporo czasu, a i sam koszt zakupu koperty w formacie E4 jest niewygórowany.

koperty papierowe w formacie E4
 

Gdzie kupić koperty w formacie E4?


Papierowe koperty w formacie E4 są dostępne w naszym sklepie internetowym Neopak. W Neopaku znajdą Państwo wszystkie formaty kopert, a także inne opakowania i materiały do pakowania. Wśród ekologicznych opakowań znajdą Państwo te wykonane z papieru, kartonu i mocnej tektury.
 

Ile kosztuje koperta E4?


Zwykle koperty papierowe E4 sprzedawane są w paczkach. Zawierają od 50 do 250 kopert. Cena zestawu przekłada się na jednostkowy koszt około 1 złotówki. W przypadku tak dużych kopert, które pozwalają na szybkie pakowanie i dobre zabezpieczenie zawartości, trzeba uznać to za bardzo niski koszt. Warto pamiętać, że w przypadku wielu tańszych alternatyw (np. papieru do pakowania, folii stretch, folii bąbelkowej) do ceny należy doliczyć również koszt taśmy do zaklejenia, a cały proces trwa nieco dłużej.

Koperty papierowe w formacie E4 są więc bardzo dobrym wyborem do pakowania różnych dokumentów i niewielkich przedmiotów. Jeśli natomiast szukają Państwo opakowania dającego większą ochronę zawartości, warto wybrać koperty bąbelkowe w podobnym rozmiarze.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie