Koperty papierowe z otwarciem po dłuższym boku

Koperty z długą krawędzią otwarcia, znane również jako koperty listowe lub rozmiary C6, C5 i DL, to koperty otwierane na długim boku. Są one najczęściej używanym wzorem kopert w korespondencji biznesowej. Ich główną zaletą jest niska cena jednostkowa. Są łatwe w użytkowaniu dzięki systemowi zamykanemu typu SK (samoklejące bez paska), albo HK, czyli zamknięcia za pomocą paska taśmy klejącej we wnętrzu opakowania. Oba rozwiązania są bardzo dobre, nie pozwalają na niezauważone nieautoryzowane otwarcie koperty z długim otwarciem.

Koperty te doskonale sprawdzają się w przypadku pakowania różnego rodzaju wysyłki, np. dokumentów, listów, drobnych przedmiotów, gotówki. Pozwalają na proste i ekonomiczne zabezpieczenie wysyłanych dokumentów. Większa dziura do załadowania zmniejsza szansę na pogięcie dokumentów podczas umieszczania ich we wnętrzu opakowania. Przyśpiesza też cały proces, co w dłuższym okresie czasu może mieć bardzo duże znaczenie.

Mogą występować w różnych kolorach - najczęściej białym oraz brązowym. Niektóre modele wyposażone są w przezroczyste okienko adresowe. Dostępne są w niewielkich opakowaniach po 25 szt. oraz dużych pakietach liczących 1000 egzemplarzy. Dostępne są też bardziej skomplikowane wariacje. Koperty otwierane po dłuższym boku bąbelkowe pozwolą na bezpieczną przesyłkę nawet najbardziej kruchych przedmiotów. Koperty otwierane po dłuższym boku metalizowane pozwolą na uczynienie każdej przesyłki czymś w rodzaju dzieła sztuki. A zwykłe białe i brązowe opakowania nie zawiodą nigdy, kiedy będzie chodzić o najzwyklejszy transport z miejsca A do miejsca B. Pozwolą też na spore oszczędności, są bardzo tanie i prawie nic nie ważą, nie wpływają w efekcie na koszt wysyłki.

Koperty otwierane na dłuższym boku świetnie się spiszą w każdym biurze i w każdym urzędzie. Pełnią swoje funkcje tak jak powinny, prosto i wygodnie. Warto też dodać, że niektóre warianty kopert, szczególnie te w ładnych kolorach świetnie się nadadzą jako opakowania na zaproszenia, nawet takie wyjątkowo duże, biorąc pod uwagę szeroki zakres rozmiarów takiej koperty.

Neopak, koperty otwierane na dłuższym boku

Koperty otwierane na dłuższym boku dostępne w naszej ofercie spiszą się świetnie tam, gdzie ich potrzebujesz. W Neopaku udostępniamy wiele różnych rozmiarów tego produktu, wiele kolorów i dodatkowych przystosowań. Ponadto oferujemy obniżkę ceny przy większych zamówieniach. Możemy też przystosować dla Ciebie koperty otwierane po dłuższym boku, nanosząc Twoje loga, czy zmieniając ich kolor.

Nie czekaj zbyt długo z zamówieniem i już dzisiaj dołącz do grona zadowolonych Klientów Neopaku. Jeśli potrzebujesz porady dotyczącej wyboru koperty otwieranej na dłuższym boku, skorzystaj z komunikatora, albo infolinii.

Dlaczego koperty papierowe z otwarciem po dłuższym boku są idealne dla biznesu?

Koperty papierowe z otwarciem po dłuższym boku są często określane jako „ koperty biznesowe ”. Powód jest prosty – są szeroko wykorzystywane przez firmy i instytucje publiczne. Koperty z otwarciem po dłuższym boku:

 • Zapewniają tajemnicę korespondencji. Standardowe białe koperty z otwarciem po dłuższym boku są produkowane z papieru o gramaturze 80 g/mkw. To powoduje, że zawartość koperty jest chroniona przed wzrokiem osób postronnych.
 • Nadają się do drukarek laserowych. Firmy i instytucje już od dawna nie adresują kopert ręcznie, ale korzystają w tym celu z drukarek laserowych. Sprzedawane przez nas koperty mogą być wykorzystywane w drukarkach. Mamy także koperty papierowe z otwarciem po dłuższym boku wyposażone w okienko. To dobry wybór dla firm, które adres odbiorcy korespondencji umieszczają bezpośrednio na dokumentach.
 • Są łatwe w użyciu. W ofercie mamy zarówno koperty z paskiem samoprzylepnym, jak i standardowym zamknięciem NK, czyli wymagającym klejenia na mokro. Wybór kopert pierwszego rodzaju pozwala zaoszczędzić czas na pakowaniu korespondencji.

Chcesz, aby firma, którą prowadzisz, była postrzegana jako odpowiedzialna społecznie? Zależy Ci na budowaniu wizerunku marki dbającej o środowisko? W Neopak zamówisz też ekologiczne koperty z otwarciem po dłuższym boku – są one produkowane z brązowego papieru.
Poznaj koperty dla biznesu dostępne w ofercie Neopak:

 • Koperty C6 białe HK 1000 sztuk
 • Koperty DL białe HK 1000 sztuk
 • Koperty C5 białe SK prawe okno 500 sztuk

Jak kreatywnie wykorzystać koperty z otwarciem po dłuższym boku?

Potencjał kopert z otwarciem po dłuższym boku nie ogranicza się do wykorzystania ich w celu wysyłania korespondencji. Masz białe lub kolorowe koperty i zastanawiasz się, co z nimi zrobić? Poznaj 2 sposoby kreatywnego wykorzystania kopert – zainspiruj się do działania :

1. Stwórz ślubną księgę życzeń, korzystając z kopert

Cenisz sobie oryginalne prezenty typu hand made ? Przykładem może być ślubna księga życzeń stworzona przez młodą parę i gości . Do jej wykonania potrzebujesz albumu. Nie musisz go kupować – możesz go zrobić samodzielnie. Będziesz potrzebował jedynie grubszego papieru i dwóch arkuszy tektury (na okładkę). Aby powstał album, wystarczy zbindować zgromadzone kartki.
Gdy album będzie gotowy, pozostaje tylko wkleić do niego koperty, a następnie poprosić, aby zaproszeni goście włożyli do nich życzenia . W rezultacie powstanie wyjątkowa pamiątka, do której będzie można powrócić po wielu latach.
Przykładowe koperty z otwarciem po dłuższym boku z oferty Neopak, które sprawdzą się przy tworzeniu albumu na życzenia:

 • Koperty ozdobne C5 czerwone metalizowane 50 sztuk
 • Ozdobne koperty C5 Star Dream złoto 120 g 50 sztuk

2. Kalendarz adwentowy z kopert z otwarciem po dłuższym boku

Zarówno białe, jak i kolorowe koperty z otwarciem po dłuższym boku można wykorzystać do stworzenia unikalnego kalendarza adwentowego . Na liście niezbędnych materiałów – poza kopertami – znajdują się też sznurek i klamerki.
Po włożeniu słodyczy lub drobnych upominków do poszczególnych kopert należy je powiesić na sznurku za pomocą klamerek . Jeżeli chcesz, aby kalendarz przykuwał wzrok gości i był ozdobą np. salonu w okresie przedświątecznym, możesz udekorować koperty. Świetnym pomysłem będą choćby naklejki ze świątecznymi motywami. Taki kalendarz sprawdzi się idealnie również w roli prezentu.
Przykładowe koperty dostępne w Neopak, które nadadzą się do stworzenia kalendarza adwentowego:

 • Koperty DL ozdobne ciemnozielone 120 g 50 sztuk x-10
 • Papierowe koperty B6 NK perłowy złoty 120 g 50 sztuk

Czy koperty z otwarciem po dłuższym boku można wykorzystać do zaproszeń ślubnych?

Poszukujesz kopert, które będą nadawać się do wysyłki zaproszeń ślubnych? Koperty papierowe z otwarciem po dłuższym boku idealnie sprawdzą się w roli eleganckiego opakowania, gdyż są produkowane w różnych kolorach . Możesz zamówić koperty np. w najpopularniejszej, stonowanej kolorystyce. Od wielu lat popularnością cieszą się następujące kolory: pudrowy róż, ecru czy beż . Jednocześnie eleganckie koperty z otwarciem po dłuższym boku wyróżniają się nie tylko kolorystyką.
Eleganckie koperty z otwarciem po dłuższym boku dostępne w ofercie Neopak to:

 • Koperty wytworzone z papieru o wyższej gramaturze niż standardowe koperty. Zamówisz u nas kolorowe koperty dekoracyjne wykonane z papieru o podwyższonej gramaturze, np. 110 g/mkw czy 120 g/mkw.
 • Dekoracyjne koperty, do produkcji których użyto ozdobnego, uszlachetnionego papieru. Przykładem jest papier metalizowany. Koperty z papieru metalizowanego dzięki swojej błyszczącej powierzchni uchodzą za luksusowe.

Ozdobne koperty z otwarciem po dłuższym boku sprawdzają się też jako koperty na zaproszenia z okazji innych ważnych uroczystości.
Poznaj eleganckie koperty z otwarciem po dłuższym boku:

 • Koperty ozdobne C6 niebieskie 100 g 50 sztuk C74
 • Ozdobne koperty C5 czarne metalizowane 100 g 50 sztuk
 • Koperty DL ozdobne żółte 120 g 50 sztuk

Jeżeli chcesz zamówić biznesowe lub eleganckie koperty z otwarciem po dłuższym boku, zapraszamy do Neopak.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie