Koperty papierowe - CD

Płyty CD i produkty podobne do płyt CD są stopniowo zastępowane w naszych domach, biurach i szkołach, ponieważ używamy ich coraz rzadziej, ale czasami zapisujemy na nich ważne dokumenty, raporty, prezentacje, różnorodne pliki tekstowe lub muzyczne. Koperty na płyty CD są często wykorzystywane do ochrony ważnych danych. Warto pamiętać, że pliki cyfrowe mogą ulec zniszczeniu, jeśli płyta zostanie uszkodzona z zewnątrz (zarysowania, otarcia). Ryzyko utraty danych zmniejsza podstawowa, tradycyjna i estetyczna koperta na płyty CD. Jej kształt świetnie nadaje się do płyt CD o różnej wielkości.

Płyty CD w dalszym ciągu najpowszechniej są wykorzystywane w branży muzycznej. Wiele osób dalej jest zwolennikami tego tradycyjnego nośnika, uznając jego wyższość na streamingiem muzyki. Koperty CD przydadzą się każdemu sklepowi, który prowadzi sprzedaż takich płyt, często nawet takich, które można już śmiało określić klasycznymi, albo wręcz zabytkowymi. Może to brzmieć śmiesznie, ale CD jest standardem już od kilku dziesięcioleci. Ponadto muzyka nagrana w wysokiej jakości na płycie brzmi inaczej niż z innych nośników. Z tego powodu warto jeszcze się wyposażać w koperty CD.

Koperty CD są użytecznym i pięknym opakowaniem dla informacji zakodowanych cyfrowo na okrągłych nośnikach. Koperty te mają wymiary 125 mm x 125 mm, co oznacza, że zmieści się w nich standardowa płyta o średnicy 120 mm. Zamknięcie może być zwilżone w celu zaklejenia opakowania. Koperty CD posiadają okienko z przezroczystej folii, które może być użyte do identyfikacji zawartości (zazwyczaj płyty są oznaczone na zewnętrznej warstwie).

Zastosowanie kopert CD:

Koperty CD chronią delikatną strukturę płyt CD przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Osłaniają nośnik przed kontaktem z kurzem i brudem, a także uszkodzeniami takimi jak zarysowania i otarcia. Stanowią atrakcyjne opakowanie, które często wykorzystywane jest do przechowywania i porządkowania większych kolekcji płyt, a także do ich transportu w plecakach, torbach, kieszeniach itp.

Koperty CD przydają się też w domu do przechowywania płyt, których oryginalne opakowania zgubiliśmy, albo sami je nagraliśmy. Bardzo wiele osób w końcu decyduje się na nagrywanie muzyki w ten sposób, aby słuchać jej w wysokiej jakości w samochodzie, w zdecydowanie wyższej, niż zazwyczaj zapewnia połączenie bluetooth, albo AUX.

Neopak, koperty CD

W naszym sklepie znajdziesz wiele kopert CD w różnych kolorach, tak, aby przechowywane mogły być przyjemne dla Twojego oka. Dostępne są też we wzmocnionej wersji, która pozwoli na ich bezpieczną wysyłkę i transport. Warto również wspomnieć, że przy zakupie większej ilości kopert CD możesz z nami negocjować cenę, co uczyni zakupy w Neopaku jeszcze bardziej przyjemnymi i opłacalnymi.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Kolor
  Rodzaj koperty
  Zamknięcie
  Gramatura
  Zestaw
  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj