Koperty papierowe - CD

Płyty CD i produkty podobne do płyt CD są stopniowo zastępowane w naszych domach, biurach i szkołach, ponieważ używamy ich coraz rzadziej, ale czasami zapisujemy na nich ważne dokumenty, raporty, prezentacje, różnorodne pliki tekstowe lub muzyczne. Koperty na płyty CD są często wykorzystywane do ochrony ważnych danych. Warto pamiętać, że pliki cyfrowe mogą ulec zniszczeniu, jeśli płyta zostanie uszkodzona z zewnątrz (zarysowania, otarcia). Ryzyko utraty danych zmniejsza podstawowa, tradycyjna i estetyczna koperta na płyty CD. Jej kształt świetnie nadaje się do płyt CD o różnej wielkości.

Płyty CD w dalszym ciągu najpowszechniej są wykorzystywane w branży muzycznej. Wiele osób dalej jest zwolennikami tego tradycyjnego nośnika, uznając jego wyższość na streamingiem muzyki. Koperty CD przydadzą się każdemu sklepowi, który prowadzi sprzedaż takich płyt, często nawet takich, które można już śmiało określić klasycznymi, albo wręcz zabytkowymi. Może to brzmieć śmiesznie, ale CD jest standardem już od kilku dziesięcioleci. Ponadto muzyka nagrana w wysokiej jakości na płycie brzmi inaczej niż z innych nośników. Z tego powodu warto jeszcze się wyposażać w koperty CD.

Koperty CD są użytecznym i pięknym opakowaniem dla informacji zakodowanych cyfrowo na okrągłych nośnikach. Koperty te mają wymiary 125 mm x 125 mm, co oznacza, że zmieści się w nich standardowa płyta o średnicy 120 mm. Zamknięcie może być zwilżone w celu zaklejenia opakowania. Koperty CD posiadają okienko z przezroczystej folii, które może być użyte do identyfikacji zawartości (zazwyczaj płyty są oznaczone na zewnętrznej warstwie).

Zastosowanie kopert CD:

Koperty CD chronią delikatną strukturę płyt CD przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Osłaniają nośnik przed kontaktem z kurzem i brudem, a także uszkodzeniami takimi jak zarysowania i otarcia. Stanowią atrakcyjne opakowanie, które często wykorzystywane jest do przechowywania i porządkowania większych kolekcji płyt, a także do ich transportu w plecakach, torbach, kieszeniach itp.

Koperty CD przydają się też w domu do przechowywania płyt, których oryginalne opakowania zgubiliśmy, albo sami je nagraliśmy. Bardzo wiele osób w końcu decyduje się na nagrywanie muzyki w ten sposób, aby słuchać jej w wysokiej jakości w samochodzie, w zdecydowanie wyższej, niż zazwyczaj zapewnia połączenie bluetooth, albo AUX.

Neopak, koperty CD

W naszym sklepie znajdziesz wiele kopert CD w różnych kolorach, tak, aby przechowywane mogły być przyjemne dla Twojego oka. Dostępne są też we wzmocnionej wersji, która pozwoli na ich bezpieczną wysyłkę i transport. Warto również wspomnieć, że przy zakupie większej ilości kopert CD możesz z nami negocjować cenę, co uczyni zakupy w Neopaku jeszcze bardziej przyjemnymi i opłacalnymi.

Czym są koperty CD i kto dziś z nich korzysta?

Koperty CD to koperty produkowane z myślą o przechowywaniu płyt CD – ich rozmiar jest dostosowany do wymiarów płyt CD . Z uwagi na rosnącą popularność usług oferujących multimedia w modelu subskrypcji oraz rozwiązań umożliwiających przechowywanie danych w chmurze zapotrzebowanie na koperty CD maleje. Nie oznacza to jednak, że nie są one już w ogóle potrzebne. Przeciwnie – grono osób, które używają ich na co dzień, wciąż jest duże.
Najczęściej koperty CD wykorzystują:

  • Firmy i instytucje, w których płyty CD wciąż są popularniejsze niż pendrive’y. Gdy pracownicy korzystają z płyt CD, naturalnie niezbędne są też koperty CD, które umożliwiają ich bezpieczne przenoszenie i przechowywanie.
  • Użytkownicy indywidualni. To głównie pasjonaci, którzy na płytach CD przechowują ulubione filmy, muzykę czy gry i nie chcą ich stracić. Korzystając z kopert CD, mogą chronić posiadane płyty przed wieloma czynnikami zewnętrznymi.
  • Sklepy internetowe, które sprzedają płyty CD i potrzebują dla nich opakowania na czas wysyłki. W e-sklepach najczęściej wykorzystuje się bąbelkowe koperty CD, które od standardowych kopert wyróżniają się wewnętrzną warstwą ochronną.

Z kopert CD korzystają także firmy zajmujące się archiwizacją dokumentów . Ten nośnik danych często jest integralną częścią dokumentacji, a w związku z tym musi zostać odpowiednio zabezpieczony – płyta CD zostaje umieszczona w opisanej zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami kopercie CD.

Jakie koperty CD można kupić w Neopak?

W Neopak możesz kupić wiele rodzajów kopert, w tym koperty CD. Oferujemy wszystkie najpopularniejsze modele kopert CD, jakie proponują producenci. Należą do nich:

  • Klasyczne białe koperty CD. To najpopularniejsze i najtańsze koperty CD. Ponieważ są one białe, naniesienie na nie opisu informującego o zawartości koperty nie sprawia problemu.

Zamów: Koperty CD NKP 100 sztuk

  • Koperty CD z okienkiem. Idealnie sprawdzają się wówczas, gdy opis zawartości został naniesiony na płytę.
Zamów: Koperty CD NKP okno 100 sztuk
  • Kolorowe koperty na płyty CD. Są one trwalsze niż standardowe białe koperty. Ma to związek z tym, że kolorowe koperty CD są produkowane z papieru o wyższej gramaturze – np. 120 g/mkw.

Zamów: Koperty na płyty CD błękitne 120 g/mkw C70 50 sztuk, Koperty na płyty CD zielone 120 g/mkw C87 50 sztuk

Czy w kopertach CD można wysyłać płyty CD?

Papierowe koperty CD są zaprojektowane z myślą o płytach CD. Służą one jednak głównie do przechowywania płyt. Ponieważ papier, z którego są produkowane, jest cienki, to nie nadają się one do wysyłki płyt kompaktowych – nie chronią zawartości np. przed skutkami upadku. Mimo że formalnie nie ma przeszkód, aby nadać płytę CD w kopercie CD, to rozwiązanie to nie jest zalecane . W czasie podróży opakowanie, w którym umieszczono płytę CD, może np. pęknąć czy się rozedrzeć.
Do wysyłki płyt CD najlepiej zastosować koperty bąbelkowe CD. Dzięki warstwie folii bąbelkowej koperty bąbelkowe znacznie lepiej chronią delikatną zawartość – w tym przypadku płytę CD. W Neopak proponujemy również koperty CD.

Jak kreatywnie wykorzystać posiadane koperty CD?

Koperty CD najczęściej są sprzedawane w opakowaniach zbiorczych. Jeżeli po uporządkowaniu płyt CD pozostało Ci kilka takich kopert, możesz je wykorzystać na różne sposoby. Poznaj 2 pomysły na kreatywne wykorzystanie kopert na płyty CD :

1. Koperta CD jako kieszeń do przechowywania w papierowym kalendarzu

Korzystasz z tradycyjnego papierowego kalendarza książkowego? Bardzo możliwe, że wkładasz do niego paragony, wizytówki czy kartki z zapiskami. Jak uniknąć ich przypadkowego zaginięcia? W tym celu możesz wykorzystać właśnie koperty CD.
Wystarczy, że na wewnętrznej stronie okładki swojego kalendarza przykleisz jedną, dwie lub nawet trzy koperty CD . Dodatkowo możesz je opisać – w ten sposób Twój terminarz będziesz jeszcze bardziej uporządkowany.

2. Koperty CD w roli organizatora na tablicy korkowej

W biurze lub domu korzystasz z tablicy korkowej? Bardzo prawdopodobne, że znajduje się na niej wiele kartek i informacji, które nie są Ci niezbędne na co dzień. Wykorzystując koperty na płyty CD, możesz szybko uporządkować tę przestrzeń i dzięki temu zyskać dodatkowe miejsce na nowe notatki. Jak to zrobić?
W pierwszej kolejności usuń z tablicy korkowej notatki, których nie chcesz wyrzucać, mimo że nie są istotne. Następnie za pomocą pinezki przypnij do tablicy dowolną liczbę kopert CD . Później pozostaje tylko posegregować wcześniej odpięte z tablicy dokumenty.

Gdzie kupić i ile kosztują koperty na płyty CD?

Koperty na płyty CD kupisz bez wychodzenia z domu, korzystając z oferty Neopak . Specjalizujemy się w sprzedaży materiałów do pakowania i opakowań – zamówisz u nas rozmaite koperty, kartonowe pudełka czy wypełniacze do paczek. Szeroki asortyment nie jest jedynym powodem, dla którego właśnie u nas warto zaopatrzyć się w potrzebne artykuły – proponujemy też atrakcyjne rabaty i szybką wysyłkę .
Koperty CD nie są produktem szczególnie drogim. W zależności od ich rodzaju, w Neopak za opakowanie kopert na płyty CD zapłacisz od ok. 7,50 do 20,50 zł .

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie