Koperty papierowe - białe

Białe koperty papierowe to bardzo popularne opakowanie, które sprawdza się w biurach, w urzędach, firmach i w prywatnych domach. Zróżnicowane rozmiary sprawiają, że każdy znajdzie rozwiązanie odpowiednie dla swoich potrzeb. Najmniejsze z białych kopert papierowych zmieszczą w sobie zaledwie wizytówki, z kolei największe znaczenie przekraczają wymiary białej kartki A4. Warto dodać, że każde z takich opakowań charakteryzuje się przyzwoitą wytrzymałością, szczególnie jeśli to są koperty białe wysyłkowe.

W białych kopertach niektórzy też transportują zaproszenia na różne okoliczności. To bardzo sterylne i przyjemne rozwiązanie, które co prawda mniej rzuca się w oczy, niż kolorowe ozdobne koperty, ale na pewno nie można odmówić mu elegancji i wysmakowania. Białe koperty nadają się też do tradycyjnej korespondencji, a pewne wariacje na temat kopert, na przykład koperty białe 3D pozwalają na wysyłanie całych plików dokumentów albo zdjęć. Białe koperty pozwalają na wygodne nanoszenie adresów i z pewnością każdy, kto ich używał, wie, jak wygodne są.

Białe koperty papierowe mogą być wyposażane w różne rodzaje zamknięcia. Dominują zdecydowanie zamknięcia SK i HK, które sprawiają, że zapieczętowanie takiej koperty nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów, jak taśma albo klej. Ponadto działają w sposób, który uniemożliwia nieinwazyjne otwarcie zapieczętowanej koperty, dzięki czemu jakiekolwiek nieautoryzowane próby otwarcia będą wykryte, to bardzo wpływa na bezpieczeństwo.

Innym typem białych kopert papierowych są takie zmodyfikowane i wyposażone na przykład w okienko adresowe, które pozwoli Ci zapomnieć o wypisywaniu adresów na wierzchu koperty. Koperty są wykonane z papieru, który jest neutralny dla środowiska, ponadto mogą podlegać kompletnemu recyklingowi, są też biodegradowalne, co na pewno wiele osób uzna za dużą zaletę. Są też wprost ekstremalnie ekonomiczne, przy dużych zamówieniach możliwe jest nawet zapłacenie tak mało jak jeden grosz za kilka kopert białych papierowych!

Neopak, koperty białe papierowe

Białe koperty papierowe są tak popularne, ponieważ są bardzo estetyczne, tanie i wygodne. Produkty z tej kategorii w Neopaku są wykonane z należytą dbałością o szczegóły i z całą pewnością nie zawiodą Twojej firmy. Możemy je modyfikować do Twoich potrzeb, tak abyś na pewno był zadowolony. Nie zwlekaj z zamówieniem, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości użyj naszej infolinii, albo wbudowanego w stronę internetową komunikatora. Neopak, koperty białe papierowe, kup już dzisiaj, nie czekaj do jutra!

Czy kolor koperty ma znaczenie?

Kolor koperty nie ma znaczenia dla operatorów pocztowych – korespondencję można wysłać zarówno w białej, jak i kolorowej papierowej kopercie . Jeżeli jednak uwzględnić statystykę, to właśnie koperty papierowe białe cieszą się największą popularnością wśród osób nadających przesyłki. Takie opakowania zresztą często są określane jako „zwykłe koperty”. Dlaczego?
Potoczne nazewnictwo ma ścisły związek z popularnością kopert papierowych białych. Korzystają z nich urzędy wszystkich szczebli administracji publicznej, prywatne firmy oraz organizacje. Jednym z powodów są kwestie ekonomiczne – koperty papierowe białe są najtańsze . Dodatkowo nie wymagają one specjalistycznych przyborów piśmienniczych do ich adresowania, jak może mieć to miejsce w przypadku kopert kolorowych.

Jakie koperty papierowe białe kupić?

Jeżeli spojrzeć na długą historię korespondencji oraz rozwój sprzedaży online, to nie powinno dziwić, że aktualnie wykorzystuje się różne formaty kopert . Informacje o dokładnych wymiarach kopert poszczególnych formatów znajdują się na wielu stronach internetowych. Mimo to wiele osób ma problem z określeniem, jaki format koperty jest im potrzebny .
Zastanawiasz się:

 • Jakie koperty do kalendarzy zamówić? Jeżeli sprzedajesz kalendarze, wybierz koperty papierowe białe wzmocnione. Przykładem mogą być białe koperty S-Plus o wymiarach 255x390x40 mm. Doskonale sprawdzają się one w przypadku korespondencji o zwiększonej objętości i dlatego też mogą być wykorzystywane do wysyłania kalendarzy książkowych.
 • Jakie koperty na pieniądze kupić? Jeżeli wybierasz się na urodziny lub inną uroczystość i prezentem będzie gotówka, przyda Ci się podłużna i niższa niż standardowa koperta lub ozdobna koperta C6 o gramaturze 120 g/mkw.
 • Jakie koperty na płyty CD sprawdzą się najlepiej? Producenci kopert wzieli pod uwagę specyficzne wymiary płyt CD. W rezultacie w ich ofercie już od dawna dostępne są koperty CD. Rozmiarami idealnie pasują one do płyt CD.
 • Jakie koperty na listy wybrać? W tym przypadku sprawdzą się koperty papierowe białe dowolnego wymiaru, np. koperty B4 białe SK.

Wymienione koperty papierowe białe to oczywiście tylko niewielka próbka propozycji producentów tych opakowań. W Neopak zamówisz także koperty A4 rozszerzane i popularne koperty z okienkiem.

Czy zaklejać koperty z zaproszeniami?

Wśród kopert papierowych białych wskazać można na koperty ozdobne, które świetnie sprawdzą się w przypadku wysyłki zaproszeń . Rozważasz ich zakup? W Neopak możesz zamówić:

 • Białe koperty ozdobne K4 SK – są one pakowane po 50 sztuk.
 • Koperty weselne ślubne K4 Galaxy white – są one pakowane po 50 sztuk.
 • Perłowe koperty na zaproszenia B6 – one również są pakowane po 50 sztuk.

W przypadku białych lub kolorowych kopert przeznaczonych na zaproszenia często pojawia się pytanie, czy należy je zaklejać . Według zasad savoir-vivre odpowiedź jest prosta – nie . Dotyczy to jednak sytuacji, gdy koperta z zaproszeniem jest wręczana osobiście. Jeżeli chcesz wysłać zaproszenia na ważną dla Ciebie uroczystość pocztą, rozwiązaniem może być skorzystanie z dodatkowej, zwykłej białej koperty. Wówczas możesz w nią włożyć niezaklejoną kopertę z zaproszeniem.

Jakie są zasady segregowanie kopert z okienkiem?

Korespondencja najczęściej jest czysta – zwykłe, czyli papierowe koperty białe lub szare można wyrzucić do niebieskiego pojemnika czy worka przeznaczonego na papier . Jak jest w przypadku kopert z foliowym okienkiem – gdzie wyrzucać koperty z okienkiem?
W przypadku kopert z okienkiem sprawa jest bardziej skomplikowana . W pierwszej kolejności należy rozdzielić kopertę i plastikowe okienko. Następnie:

 • Koperta powinna trafić do niebieskiego worka lub pojemnika na odpady (papier).
 • Plastikowe okienko należy umieścić w żółtym worku lub pojemniku na odpady (plastik, metal).

Odpowiednio segregując elementy koperty z okienkiem, przyczyniasz się do zmniejszenia ilości śmieci – papier będzie mógł zostać wykorzystany ponownie.

Gdzie kupić koperty papierowe białe?

Koperty papierowe białe to produkt powszechnie dostępny. Jeżeli jednak nie chcesz kupować jednej sztuki, ale zaopatrzyć się w koperty na dłuższy czas, to nie przepłacaj – zamów białe koperty w wybranym formacie w Neopak .
W sklepie Neopak sprzedajemy koperty w opakowaniach zbiorczych. W stałej sprzedaży mamy :

 • Koperty papierowe białe pakowane po 25 sztuk, np. koperty C6 białe HK.
 • Koperty papierowe białe pakowane po 50 sztuk, np. koperty B5 białe HK.
 • Koperty papierowe białe pakowane po 100 sztuk, np. koperty s-plus HK Papyrolin.
 • Koperty papierowe białe pakowane po 500 sztuk, np. koperty C5 białe HK.
 • Koperty papierowe białe pakowane po 1000 sztuk, np. koperty C6 białe SK.

Dla klientów zamawiających jeszcze większe ilości przygotowaliśmy atrakcyjne upusty. Nasz system rabatowy jest prosty – im więcej zamówisz u nas kopert białych, tym większą otrzymasz od nas zniżkę . W ten sposób możesz zaopatrzyć się w potrzebne koperty bez przepłacania.
Masz pytania dotyczące wybranego produktu? Potrzebujesz pomocy? Skorzystaj z naszego wsparcia – skontaktuj się z naszym doradcą. Chętnie pomożemy Ci w wyborze kopert papierowych białych.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie