Koperty papierowe - B5

Koperta B5 ma nieco większe wymiary boczne niż jej odpowiednik w formacie A. Koperta B5 jest popularna wśród korespondencji listowej oraz do przechowywania papierów lub małych przedmiotów w biurach. Ten rodzaj koperty jest powszechnie stosowany w biurach, działach administracyjnych oraz w domowych sekretariatach jako materiały biurowe.

Koperty w formacie B5 mają wymiary 176 × 250 mm. Oznacza to, że mogą wygodnie pomieścić kartkę zeszytową, jednak papier do druku A4 musi być złożony na pół. Koperty B5 są piękne i funkcjonalne. Idealnie nadają się do segregowania i archiwizowania dużej ilości dokumentów, a także korespondencji listowej, gdzie dopuszczalna jest kartka A4 złożona na pół. Koperty B5 zamykane są za pomocą mechanizmu, który nie naraża zawartości na zabrudzenie klejem i umożliwia estetyczne składanie klapek. Dla koperty B5 dostępne są następujące kolory: biały i brązowy.

Jednym z najbardziej popularnych i często spotykanych rozmiarów kopert B5 jest A6. Są one idealne do przechowywania i klasyfikowania przedmiotów, takich jak zdjęcia, literatura, drobne przedmioty. Często używa się ich do pakowania broszur, małych przedmiotów, folderów, materiałów reklamowych, przepisów, korespondencji pisanej na papierze firmowym o szerokości co najmniej 6 cali (A4), itp.

Koperty B5 mają szereg zalet, które sprawiają, że jest to tak bardzo popularne rozwiązanie. Przede wszystkim są bardzo tanie, to jedne z najbardziej ekonomicznych opakowań, gdzie cena pojedynczej koperty często nie przekracza 40 groszy za sztukę. Opakowania są lekkie, więc nie wpływają swoją masą w żadnym stopniu na koszt przesyłki. Warto je stosować w każdej firmie, która potrzebuje transportować dokumenty, zdjęcia, plakaty, czy broszury reklamowe.

Koperty B5 są stosowane w wielu miejscach, warto tutaj szczególnie wyróżnić wszelkiego rodzaju agencje identyfikacji wizualnej, produkujące dzieła poligraficzne, salony fotograficzne, czy wszelkiego rodzaju biura, które prowadzą stałą korespondencję z innymi licznymi podmiotami.
 

Koperty 176×250 mm

Koperty B5 dostępne w naszej ofercie to produkty wysokiej jakości, których atrakcyjna cena z pewnością sprawi, że wyposażysz w nie swoje przedsiębiorstwo. Produkujemy opakowania i możemy je dostosować dla Ciebie, tak aby odpowiadały Twoim potrzebom. Koperty B5 na zamówienie możemy zadrukować dla Ciebie logotypami Twojego przedsiębiorstwa, albo zmienić ich kolor tak, aby odpowiadał Twoim preferencjom. Przy zakupie wielu kopert B5 możemy także obniżyć dla Ciebie cenę.

Koperty papierowe w formacie B5Koperta B5 to bardzo popularny format. Jest nieco większa od papieru w rozmiarze A5, co pozwala na swobodne umieszczenie go wewnątrz koperty. Koperty papierowe B5 mają wiele zastosowań, choć zdecydowanie najczęściej stosowane są jako opakowanie dla korespondencji. W niektórych biurach ten rodzaj kopert jest stosowany jako sposób na segregowanie dokumentacji. Umieszczone w podpisanych kopertach dokumenty pozwalają opanować chaos, który często powstaje w firmowym archiwum.

Wymiar koperty w formacie B5 to 176 x 250 milimetrów.

Dużą zaletą w stosunku do innych opakowań jest ekologiczne pochodzenie papierowych kopert i możliwość ponownego przetworzenia ich.

 

Papierowe koperty  B5 - jak są wykonane?Najpopularniejsze koperty w formacie B5 są wykonane z papieru. Dzięki temu są nie tylko bardzo tanie, ale i lekkie - nie zwiększają więc kosztu przesyłki w znacznym stopniu. Produkcja kopert w formacie B5 z papieru jest także bardzo ekologiczna. Papier zwykle pochodzi z recyklingu lub makulatury i jest biodegradowalny. Wykorzystywanie tego typu opakowań do korespondencji jest więc w pełni ekologiczne.

W sklepie internetowym z opakowaniami Neopak mamy cztery podstawowe rodzaje kopert papierowych B5:
 • białe koperty papierowe B5 z zamknięciem HK
 • białe koperty papierowe B5 z zamknięciem SK
 • brązowe koperty papierowe B5 z zamknięciem HK
 • brązowe koperty papierowe B5 z zamknięciem Sk

Czym różnią się dwa rodzaje zamknięcia koperty?

Koperty papierowe B5 z zamknięciem HK posiadają pasek z warstwą klejącą. Wystarczy oderwać foliowe zabezpieczenie, by odsłonić warstwę kleju. Po dociśnięciu klapy do korpusu koperty zamykamy ją w trwały sposób. Otwarcie tego opakowania wymaga wtedy rozcięcia koperty. Zamknięcie HK jest jednym z najbardziej popularnych, główną zaletą jest możliwość szybkiego zapakowania przesyłki. Nie ma potrzeby stosowania w tym celu żadnych dodatkowych artykułów, na przykład kleju lub taśmy klejącej. Dzięki temu koperta przyda się w dowolnym miejscu, także poza domem lub biurem.

Koperty papierowe B5 z zamknięciem SK posiadają suchy klej zarówno na klapie, jak i tylnej części koperty. Dzięki temu można zakleić kopertę bez stosowania kleju lub taśmy. To bardzo wygodny rodzaj zamknięcia,ponieważ pozwala na trwałe zamykanie koperty - jej otworzenie wymaga bowiem rozcięcia. Klej nie brudzi rąk, a sklejenie nie wymaga dodatkowego nawilżenia jego powierzchni.

 

Właściwości kopert papierowych B5Zarówno białe, jak i brązowe koperty papierowe B5 świetnie nadają się do umieszczania na nich dowolnych napisów i nadruków. Powierzchnia papieru sprawdza się zarówno w przypadku różnych rodzajów długopisów, czy markerów, jak i atramentów.

Koperty papierowe B5 wykonane są z papieru o gramaturze 90g/m2, co daje im pewną sztywność. Dobrze sprawdzą się więc do wysyłki dokumentów, listów, czy urzędowych zawiadomień. Wyposażone w pasek samoprzylepny (HK lub SK) koperty papierowe B5 pozwalają na sprawne zamykanie ich i wysyłanie przesyłek bez użycia dodatkowych narzędzi.

 

Koperty korespondencyjne B5Jednym z najczęstszych sposobów wykorzystania kopert papierowych B5 jest wysyłanie w nich korespondencji. Nadają się do tego bardzo dobrze, ponieważ  ich format to dokładnie połowa kartki A4. Papier A4 jest przecież najczęściej spotykanym wymiarem kartek, używa go większość firm i instytucji, a także osoby prywatne. Wielkość koperty B5 jest nieco większa od formatu A5. Pozwala to więc na umieszczenie w środku  nieco większej ilości złożonych kartek A4,a także niewielkich przedmiotów - książki, zeszytu, itp.

Papierowe koperty w formacie B5 sprawdzą się dobrze do korespondencji, ponieważ z łatwością można na nich drukować adresy odbiorców. To znaczne ułatwienie wysyłki, szczególnie gdy potrzebujemy nadać wiele listów.

Opanuj biurowe archiwum dzięki kopertom B5
Jednym z najlepszych sposobów na uporanie się z chaosem w biurom archiwum jest zastosowanie papierowych kopert. Obok segregatorów i wykorzystywania koszulek jest to najlepszy sposób na sortowanie papierów.

Takie koperty warto podpisać i umieścić w odpowiedniej kolejności, podobnie jak często ma to miejsce na przykład w przychodniach medycznych, czy szpitalach.

 

Zalety papierowych kopert w formacie B5Papierowe koperty B5 mają wiele zalet. Przede wszystkim są tanie, a ich rozmiar pozwala na wszechstronne zastosowanie. Sprawdzają się zarówno do korespondencji, jak i przechowywania dokumentów. 

Do największych zalet kopert papierowych B5 należą:
 • niski koszt zakupu
 • ekologiczne pochodzenie
 • możliwość poddania recyklingowi
 • pasek samoprzylepny ułatwiający zamknięcie
 • rozmiar pozwalający na łatwe zapakowanie kartek w formacie A4 (po złożeniu na pół)
 • wyprodukowane z trwałego papieru o wysokiej gramaturze 90g/,2
 • możliwość wykonania nadruków i podpisania koperty
 

Gdzie kupić koperty B5?


Koperty papierowe w formacie B5, a także wiele innych opakowań znajdą Państwo w sklepie internetowym Neopak. Ze względu na bardzo duży wybór różnego rodzaju kopert, pudełek, czy folii, z pewnością znajdą tu Państwo produkty spełniające Państwa oczekiwania.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie