Koperty papierowe - C3

Nierzadko zdarza się, że dokument, który normalnie wysyłamy pocztą (pocztą lub kurierem), jest nieco większy niż standardowa kartka A4. W przypadku dużych zdjęć, kalendarzy, broszur reklamowych, rachunków, listów przewozowych i innych tego typu dokumentów jest to problem. Ponieważ koperta C3 radzi sobie z dużymi kartkami papieru, jest w zasadzie bezkonkurencyjna w dziedzinie materiałów do pakowania korespondencji o niestandardowych rozmiarach.

koperty C3
 

Koperty C3 z DIN ISO 683 to największy format dostępny w swojej klasie, o wymiarach 328 x 458 mm. Zapewniają wygodę pakowania dużych rozmiarów i grubszych plików dokumentów, ponieważ są większe niż koperty C2 (328 x 457 mm). Świadectwa, dyplomy, kalendarze, książki i zdjęcia (do 30 x 40 cm) można bezpiecznie umieścić w środku bez zaginania. Zastosowanie odpowiednio dobranej gramatury papieru zapewnia wysoką jakość produkcji. Zgrzewane szwy i prosty mechanizm zamykania zwiększają wygodę użytkowania.
 

Koperty format C3

 

Koperty C3 ze względu na swoją ogromną pojemność idealnie nadają się do korespondencji biurowej, a przede wszystkim do masowej wysyłki. Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż internetową korzystają z kopert C3, które są solidne i wystarczająco duże, aby pomieścić dokument dużego formatu. Książki, duże zdjęcia, kalendarze ścienne, fotoksiążki, plakaty, czasopisma i inne druki mogą być wysyłane w tych kopertach.

Swoją popularność koperty C3 zawdzięczają swojej stosunkowo niskiej cenie, dużej lekkości, dzięki czemu nie wpływają na koszty wysyłki, a także rozmiarowi, który pozwala na naprawdę wiele i wypełnia w pewien sposób lukę, która stanowi poważny problem dla wielu przedsiębiorstw. Są też bardzo wygodne do pakowania, bo ich zdecydowana większość jest wyposażona w system prostego pieczętowania HK. Za pomocą paska taśmy możesz natychmiast zamknąć kopertę, w sposób szczelny i bezpieczny. Dlaczego bezpieczny? Po pierwsze zawartość Twojej koperty C3 na pewno jej nie opuści, a wszelkie próby otwarcia będą na pewno widoczne, nie da się jej nieinwazyjnie otworzyć, zatem każda próba przedwczesnego otwarcia opakowania będzie widoczna.
 

Koperty 324x458 mm

 

Koperty C3 Neopaku pozwolą Ci na szybkie i tanie pakowanie, którego jeszcze nie było w Twoim domu, bądź w Twoim przedsiębiorstwie. Zapewniamy szybką wysyłkę naszych produktów, a także dbamy o ich jakość. Z racji na fakt, że zajmujemy się produkcją opakowań, możemy je dostosować do Twoich potrzeb. Koperty C3 możemy zadrukować Twoimi logotypami, albo zmienić kolor białych, bądź brązowych opakowań tak, by odpowiadały wizerunkowi Twojej firmy.

Koperty C3


Jednym z najpopularniejszych rodzajów opakowań są papierowe koperty . Jest tak od lat - koperty już dawno temu wykorzystywano do pakowania listów, przesyłek, czy królewskich rozkazów. Niegdyś pieczętowane przy użyciu woskowego zabezpieczenia, dziś posiadają automatyczne zamknięcia w postaci paska samoprzylepnego. Tak, jak otaczający je świat, tak i same papierowe koperty uległy wielu zmianom. Dziś swoją praktycznością koperty sprawiają, że codzienna praca jest prostsza, nikt nie musi już bowiem myśleć, jak zapakować coś do wysyłki.

Koperty C3 są jednymi z największych kopert dostępnych na rynku. Dzięki dużym gabarytom można do nich zapakować rzeczy o większym rozmiarze. Zwykle są to dokumenty,, różne projekty, prace plastyczne, ale też towary o płaskim kształcie. Aby wyobrazić sobie wielkość koperty C3 wystarczy wiedzieć, że to nieco ponad dwukrotność rozmiaru A4.
 

Jak duże są koperty C3?


Tak jak kartki papieru, tak i papierowe koperty posiadają uniwersalne oznaczenia - to ich formach. Koperty C3 pozwalają bez trudu zapakować kartki w rozmiarze A3. Format A3 powstaje jednak po złączeniu ze sobą dwóch kartek A4 wzdłuż dłuższego boku. 

Koperty C3 mają rozmiar 328 x 458 milimetrów.

To nieco więcej, niż wynoszą wymiary formatu A3 - ten ma bowiem wielkość 420 x 297 milimetrów. Koperty pozwalające zapakować kartki w danym formacie są zwykle nieco większe od nich. W dużym stopniu ułatwia to pakowanie, a także pozwala spakować nieco większą liczbę kartek jednocześnie. 
 

Białe koperty C3


Najczęściej spotykanym rodzajem kopert C3 białe koperty c3. Spotykamy je zarówno w użytku firmowy, i profesjonalnym, jak i są często wybierane przez osoby prywatne. Bardzo praktyczny rozmiar C3 pozwala zmieścić wewnątrz białych kopert papierowych papier w formacie A3 lub mniejszy. Także przedmioty o płaskim formacie bez trudu umieścimy właśnie w takiej kopercie - to różnego rodzaju książki, albumy, płyty winylowe, kalendarze, plakaty, czy niewielkie obrazy. Częstym zastosowaniem kopert C3 jest pakowanie wydruków w większym formacie, na przykład materiały drukowane, ścienne kalendarze, powiększone kalendarze, foldery reklamowe i różne czasopisma.

koperty c3

Białe koperty C3 wyróżnia ich klasyczny wygląd. Ze względu na jasną powierzchnię koperty, bez trudu można na niej pisać, na przykład w celu zaadresowania opakowania przed wysyłką. Powierzchnia papieru nadaje się też doskonale do naklejania etykiet i różnych oznaczeń. Można też drukować na powierzchni koperty papierowej, co stosuje wiele firm w celu usprawnienia procesu wysyłki. Umieszczenie swojego logo, danych kontaktowych i innych treści może być też dodatkową wartością marketingową tego niedrogiego opakowania.

Poza białymi kopertami C3, w Neopaku spotkają też Państwo koperty w kolorze naturalnego kartonu - nieco brązowe lub beżowe. Takie brązowe koperty c3 często są wykorzystywane w archiwach, czy do zabezpieczania firmowej dokumentacji. Nie ma jednak żadnych przeszkód, aby użyć ich w każdym innym zastosowaniu, gdzie sprawdzą się równie dobrze, jak białe koperty C3.
 

Ekologiczne koperty C3


Do największych zalet opakowań tego typu należy przyjazność dla środowiska. Ekologiczne koperty papierowe C3 często będą więc chętniej wybierane, niż podobne opakowania z folii i innych tworzyw sztucznych. Choć alternatywne foliowe worki kurierskie są nieco tańsze w zakupie, to właśnie papierowe koperty C3 będą więc wybrane przez sporo firm i osób prywatnych.

Przyjazność dla środowiska wynika z faktu, że papierowe koperty C3 są produkowane z papieru, który najczęściej pochodzi z makulatury. Bez trudu można go oddać do recyklingu, choć opakowanie jest też podatne na kompostowanie (jest biodegradowalne). 

Dlaczego warto wybrać ekologiczne opakowania wysyłkowe? To nie tylko troska o środowisko. Dużą zaletą jest też poprawa wizerunku w oczach klientów. Coraz więcej osób docenia dziś proekologiczne starania sprzedawców, producentów i osób wysyłających paczki.
 

Rodzaje kopert C3


W Neopaku znajdą Państwo kilka rodzajów kopert C3. Najczęściej są dostępne w paczkach liczących wiele sztuk, co pozwala znacznie obniżyć jednostkowy koszt każdej sztuki. Dostępne rodzaje to:
  • białe koperty C3 z zamknięciem HK 50 sztuk
  • brązowe koperty Ce HK 250 sztuk
  • białe koperty C3 250 sztuk
  • koperty C3 z zamknięciem SK białe 250 sztuk
Każda z kopert C3 dostępnych w naszym sklepie internetowym Neopak posiada zamknięcie (HK lub SK). Najczęściej zamknięcie wymaga tylko zdjęcie foliowego zabezpieczenia, pod którym znajduje się pasek klejący. To duże ułatwienie w procesie pakowania.
 

Ile kosztują koperty c3?


Koszt zakupu papierowych kopert zależy w dużej mierze od jej wielkości. Koperty C3 w paczce liczącej 50 sztuk kosztują nieco ponad 60 złotych. Zakup kopert C3 w dużej paczce 250 sztuk to od 150 do nieco ponad 200 złotych. Jak widać, koszt jednostkowy zakupu koperty C3 wynosi od kilkudziesięciu groszy do nieco ponad złotówki.

Koperty papierowe w formacie C3, a także inne rozmiary kopert są dostępne w naszym sklepie internetowym Neopak. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie