Koperty papierowe z oknem

Koperty z przezroczystym okienkiem foliowym zostały zaprojektowane w celu ułatwienia procesu przygotowania korespondencji do wysyłki. Przez przezroczyste okienko foliowe widoczne są tylko dane adresata, który pokazuje tylko adresata dokumentu. To rewelacyjne i proste rozwiązanie, które na zawsze odmieniło to, jak wyglądały wysyłki.

Koperty z okienkiem są bardzo przydatne. Dzięki przezroczystej folii informacje o adresacie są widoczne na liście. Oszczędza to czas, ponieważ nie ma potrzeby ponownego adresowania korespondencji. Wystarczy włożyć dokument do odpowiedniej koperty tak, aby dane adresowe były widoczne w okienku. W biurach, w których powstaje duża ilość korespondencji, w tym korespondencji seryjnej, jest to szczególnie ważne.

Koperty z okienkiem występują w kilku formach, w tym C4, C5, C6 i DL. Są to typowe opakowania do obiegu formalnego i są najczęściej stosowaną odmianą. Okienko może być umieszczone w dowolnym miejscu na kopercie. Zazwyczaj jednak otwór ten znajduje się w prawym lub lewym dolnym rogu. Prostokątne okienko adresowe znajduje się na górze koperty, gdy jest ona zamknięta na krótszym boku (np. C4), co sugeruje pionową formę wysyłki.

Okienko adresowe jest zawsze jednym z najbardziej charakterystycznych elementów na kopercie. Wielkość i styl okienka adresowego zależą od formatu koperty, a konkretnie od następujących parametrów: C4 - okienko 55 × 90 mm, C5, C6 i DL - okienko 45 x 90 mm; Odległość okienka od dolnej lub górnej krawędzi koperty wynosi 20 mm. W podstawowych formatach kopert - C5, C6 i DL - okienko umieszczone jest na wysokości 15 mm lub 60 mm od dolnej lub górnej krawędzi koperty.

Koperty z okienkiem znajdują zastosowanie w firmach i biurach, ponieważ pozwalają zaoszczędzić czas. Dzięki ich zastosowaniu nie jest już konieczne naklejanie etykiet adresowych czy ręczne wypełnianie adresów. Wprowadzenie danych po ich zapisaniu na dokumencie zajmuje tylko kilka minut. Koperty z okienkiem, które posiadają mechanizm zamykający typu HK, gwarantują abstrakcyjnie szybkie zamykanie, które pozwoli zaoszczędzić niezliczone godziny przepisywania danych każdego roku.

Neopak, koperty z oknem

Koperty z okienkiem produkcji Neopaku świetnie się sprawdzą w Twoim domu, bądź biurze. Z ich pomocą wysyłanie listów, albo przedmiotów, stanie się tak proste, jak tylko może. Zapomnisz o konieczności przepisywania niejednokrotnie długich adresów. Proste zamknięcie i wysoka jakość opakowań sprawi, że docenisz Neopak. Koperty z oknem możemy dodatkowo wyposażyć w Twoje logotypy, bądź zmienić ich kolor, tak, żeby pasowały do wizerunku Twojej firmy. Nie zwlekaj i kup je już dzisiaj, nie pożałujesz.

Papierowe koperty z oknem - przyspiesza wysyłkę korespondencjiPapierowe koperty są powszechnie wykorzystywane zarówno przez osoby prywatne, przedsiębiorstwa jak i instytucje państwowe. Niezależnie od tego, kto wysyła list w kopercie, zawsze pojawia się konieczność podpisania go - wpisania danych adresata. Tutaj objawia się największa zaleta kopert papierowych z oknem. Dzięki niemu adres można drukować na papierze, który umieszczamy wewnątrz koperty. Jest widoczny właśnie dzięki zastosowaniu foliowego, przezroczystego okienka.

Kto powinien zainteresować się tym rodzajem papierowych kopert korespondencyjnych? Koperty z papieru z dodatkowym okienkiem sprawdzają się szczególnie bardzo dobrze w przypadku bardzo częstego sporządzania korespondencji. Wykonując tzw. korespondencję seryjną mamy pewność, że każdy list trafi do właściwego odbiorcy. Dlatego też koperty z okienkiem spotykamy często w korespondencjach od banku, sieci telefonii komórkowej, zarządców nieruchomości i dostawców innych regularnie odbieranych usług.

 

Jak zbudowane są koperty z oknem? Papierowa koperta z okienkiem w dużej mierze przypomina zwykłą kopertę. Jest wykonana z ekologicznego papieru i zwykle ma zamknięcie SK lub HK pozwalające na szybkie sklejenie koperty. Różnicą jest dodatkowe okienko, najczęściej wykonane z cienkiej folii. To przez nie możemy zobaczyć fragment zawartości koperty - na nim znajduje się właśnie adres odbiorcy przesyłki.

Koperty z oknem z zamknięciem HK posiadają wbudowany w klapę koperty pasek z klejem. Wystarczy oderwać zabezpieczenie, aby uzyskać dostęp do mocnego kleju. Trwały klej sprawia, że nie można otworzyć koperty bez rozerwania jej. Dzięki temu otrzymujemy bezpieczną kopertę, dodatkowo pozwalającą na bardzo sprawne zamykanie. Zaklejenie koperty odbywa się tu bez użycia kleju, taśmy klejącej i innych podobnych artykułów. 

Koperty z oknem z zamknięciem SK posiadają natomiast warstwy suchego kleju na klapie i pasku znajdującym się na tylnej części koperty. Dzięki nim wystarczy przyłożyć do siebie te fragmenty i koperta jest sklejona.  Dużą zaletą zastosowanego suchego kleju w kopertach z zamknięciem SK jest to, że klej nie brudzi rąk. W przeciwieństwie do innych rodzajów zamykania (np. zamknięcie NK), koperty SK nie wymagają nawilżenia paska z klejem. Trwały klej pozwala przechowywać koperty nawet przez kilka lat bez utraty właściwości.

 

Jaki rozmiar mają koperty z oknem?Koperty z okienkiem zwykle stosowane są w miejscach, gdzie wysyła się wiele korespondencji. Aby jeszcze lepiej dopasować to rozwiązanie do oczekiwań klientów, w sklepie internetowym Neopak posiadamy wiele rodzajów kopert z oknem - mają różne formaty.

Do najpopularniejszych formatów kopert z oknem należą:
 • papierowe koperty z oknem na płyty CD
 • papierowe koperty z oknem w formacie C6
 • białe papierowe koperty z oknem w rozmiarze C4
 • papierowe koperty z oknem  DL
 • i inne

Do najpopularniejszych formatów kopert, w tym także kopert z dodatkowym oknem, należą koperty w rozmiarze DL. Format DL oznacza jedną trzecią kartki A4, która jest najpopularniejszym rodzajem papieru stosowanego w wielu miejscach. Złożona na trzy części kartka formatu A4 pozwala na przesłanie rachunku, faktury, dokumentu, umowy, czy zawiadomienia. Koperty z oknem DL są więc bardzo chętnie stosowane przez różne przedsiębiorstwa i instytucje, także instytucje państwowe.

 

Zalety kopert papierowych z oknemDzięki wykorzystaniu kopert z dodatkowym okienkiem można zapewnić sobie znacznie szybszą wysyłkę korespondencji. To największy, ale nie jedyny atut tych przemyślanych opakowań. Koperty z oknem występują w wielu popularnych formatach, dzięki czemu spełnią oczekiwania wszystkich grup odbiorców.

Do największych zalet papierowych kopert należą:
 • wygodne i szybkie adresowanie dzięki funkcji korespondencji seryjnej
 • wystarczy wydrukować adres odbiorcy listu w odpowiednim miejscu i włożyć kartkę do koperty z oknem
 • niski koszt zakupu
 • elegancki wygląd białych kopert z papieru
 • ekologiczny papier użyty do produkcji
 • wiele popularnych formatów do wyboru

Papierowe papierowe koperty z oknem na dobre weszły do świata listów i ogólnie korespondencji. Pozwalają na znaczne przyspieszenie procesu wysyłki listu, ponieważ nie trzeba już tracić czasu na jego adresowanie. Pozwalają także na uniknięcie pomyłek - każda treść listu trafi do odbiorcy, którego dane się na nim znajdują. 

Warto pamiętać, by wydrukować adres odbiorcy listu w odpowiednim miejscu. Tylko wtedy pojawi się on w okienku w kopercie. To nic trudnego, takie ustawienia można skonfigurować w edytorze tekstu lub ustawieniach drukarki.

 

Gdzie kupić koperty papierowe z oknem?Duży wybór opakowań znajdą Państwo w sklepie internetowym Neopak.  Poza wieloma rodzajami kopert z oknem, w Neopaku znajdą Państwo także:
 • koperty
 • koperty bąbelkowe
 • metaliczne koperty bąbelkowe
 • koperty archiwizacyjne
 • koperty RTG
 • FolioPaki
 • ekologiczne koperty
 • koperty z tektury
 • i wiele innych

Dzięki sporemu asortymentowi z pewnością znajdą tu Państwo najbardziej odpowiednie opakowania do swoich potrzeb.  Spełnimy Państwa oczekiwania.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie