Koperty na zaproszenia

Podczas organizacji wydarzeń, szczegóły mają duże znaczenie. Zaproszenia i koperty to kluczowe detale, które przekazują nie tylko informacje, ale także są zapowiedzią klimatu i stylu nadchodzącej uroczystości. 

W Neopak znajdziesz koperty, które będą doskonale dopasowane do Twoich zaproszeń. Oferujemy koperty na zaproszenia w wielu różnych rozmiarach, kolorach i z różnymi zamknięciami. Dzięki różnorodności i szerokiej ofercie, koperty z tej kategorii są chętnie kupowane na zaproszenia ślubne, komunijne, na chrzest, urodziny, imieniny czy wydarzenia biznesowe.Różne rodzaje klap zamykających koperty


Kiedy wybierasz koperty na zaproszenia, zwróć uwagę na rodzaje klap zamykających. Jest ich klika, a wybór zależy od Twoich preferencji estetycznych.

 • klapka trójkątna - klasyczna forma, przykład produktu: koperty dekoracyjne C5 ecru
 • klapka trójkątna z zaokrąglonym wierzchołkiem - przykład produktu: koperty K4 perłowe niebieskie 
 • klapka prostokątna - dodaje kopercie nowoczesnego wyglądu, przykład produktu: koperty ozdobne C6 ecru 

Różne sposoby zaklejania kopert na zaproszenia

Koperty na zaproszenia różnią się także sposobem zamykania. 

Istnieje kilka różnych systemów zaklejania kopert, zależnych od rodzaju klejów. Oto kilka oznaczeń poszczególnych typów zamknięć kopert:

 
Oznaczenie kopertyCo to oznacza?
BK – Bez KlejuKoperty oznaczone symbolem BK nie mają warstwy klejącej. Wymagają zastosowania własnego kleju w celu ich szczelnego zamknięcia.
NK – Na KopercieSystem klejenia na mokro, gdzie pasek kleju naniesiony na kopertę klei się po nałożeniu wilgoci. Wodę można nanieść na przykład przy pomocy gąbki.
SK – Samoklejąca KopertaSymbol SK oznacza kopertę z dwoma paskami kleju – jeden znajduje się na klapie, drugi na przedniej ścianie. Zamknięcie koperty powoduje ich zetknięcie, co prowadzi do zaklejenia.
HK – Samoklejąca Koperta z zabezpieczeniemTo wersja SK, która została jeszcze bardziej udoskonalona. Paski kleju są osłonięte. Po zdjęciu osłony i przyciśnięciu klapy koperty, uzyskujemy szczelnie zamkniętą kopertę. To nowoczesne rozwiązanie chroni klej przed utratą przydatności i przed samoczynnym zaklejeniem koperty.


 
Czy wiesz, że 200 lat temu każdą kopertę wykonywano ręcznie, wycinając z kartki papieru odpowiedni kształt, a pierwsza maszyna do produkcji kopert została wynaleziona w 1845 roku?

 

Koperta na zaproszenia dopasowana do okazji


Wybór koperty na zaproszenie zależy również od rodzaju wydarzenia. W Neopak oferujemy koperty idealnie dopasowane do różnych okazji, m.in.:
 
 • koperty na zaproszenia ślubne
 • na zaproszenia komunijne
 • idealne do wręczenia vouchera czy bonu
 • na zaproszenia urodzinowe
 • na korespondencję biznesową

Jaka koperta na zaproszenia ślubne?

Zaproszenia ślubne to wyjątkowy element, który często odzwierciedla charakter tego wyjątkowego dnia. Wybierając kopertę na zaproszenia ślubne, zwróć uwagę na detale, takie jak kolor, papier i wykończenie. Sprawdzą się tutaj np. ekskluzywne koperty DL kremowe. 

 

Kolor koperty może wpływać na ogólny wygląd i atmosferę wydarzenia. Oto kilka wskazówek:

 
 • Klasyczna biel: idealna na eleganckie i tradycyjne zaproszenia. Zobacz klasyczne białe koperty.
 • Stonowane pastele: odzwierciedlają delikatność i romantyzm. Zobacz koperty na zaproszenia w kolorze pastelowego różu.
 • Elegancka czerń: dodaje wyrafinowania i nowoczesności. Zobacz czarne koperty na zaproszenia.
 • Intensywna czerwień: dopasowana do zaproszeń i życzeń świątecznych.
 • Urokliwy róż/fiolet: doskonały kolor na zaproszenia na urodziny najmłodszych. Zobacz koperty ozdobne różowe.

Koperty na zaproszenia w kolorze różowym. Przygotowane na zaproszenia ślubne.

Typy papieru wykorzystywanego w kopertach do wysyłki zaproszeń


Koperty na zaproszenia dostępne w sprzedaży Neopak są produkowane z różnego rodzaju papieru. Poniżej prezentujemy te najpopularniejsze wraz z krótkim omówieniem.

 
 • Koperta na zaproszenia z papieru offsetowego
Papier offsetowy charakteryzuje się gładką powierzchnią, doskonałą do druku, co sprawia, że jest idealny do kopert np. na zaproszenia biznesowe.
 
 • Eleganckie koperty na zaproszenia z papieru teksturowanego
Papier teksturowany dodaje zaproszeniom niepowtarzalnego charakteru. Koperty z papieru teksturowanego są idealne dla tych, którzy pragną wyróżnić się oryginalnością i dbają o każdy detal. Delikatna tekstura papieru tworzy unikatowy efekt wizualny, co czyni koperty bardzo atrakcyjnymi i przyjemnymi dla odbiorcy.
 
 • Koperty z papieru bezkwasowego
Te koperty to doskonały wybór, jeśli zależy Ci na trwałości i ochronie zawartości koperty. Bezkwasowy papier gwarantuje długotrwałą jakość materiału i zachowanie niezmienionej prezencji koperty.
 
 • Papier 100% makulaturowy 
Koperty na zaproszenia z papieru makulaturowego są wyprodukowane z surowca wtórnego pozyskanego z recyklingu. Papier makulaturowy jest bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego, ponieważ wykorzystuje już istniejące materiały. Ekologiczne koperty są bardzo chętnie wybierane, ponieważ coraz więcej osób zwraca uwagę na zrównoważony rozwój.

W Neopak oferujemy atrakcyjne koperty na zaproszenia, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zamówisz je u nas w najlepszej jakości i świetnych cenach.
 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie