Koperty papierowe - B4

Koperty B4 to bardzo znaczący rodzaj opakowania, który ze względu na swojej wymiary zyskał sporą popularność. Do takich kopert świetnie się mieszczą wszelkiego rodzaju zdjęcia, ulotki, czy drobna elektronika. Dobrze się sprawdzają też w przewozie artykułów biurowych, takich jak długopisy, pióra, czy flamastry.

Koperty B4 odpowiadają swoim rozmiarem mniej więcej kartkom A5, co daje bardzo dobry pogląd na to, jak wiele różnych przedmiotów można do nich zmieścić. Ten rozmiar bardzo sobie upatrzył salony fotograficzne, które często przyjmują zlecenia na zdjęcia takie, bądź nieco mniejsze, co w efekcie sprawia, że mogą ograniczyć ilość różnych rozmiarów opakowań, zmniejszając w efekcie koszty.

Wariacji na temat tego opakowania jest naprawdę sporo. Oczywiście najpopularniejsze są standardowe koperty, pozbawione jakichkolwiek dodatkowych wzmocnień. Świetnie się nadadzą np. do wysłania komuś zaproszenia, albo przesyłania wszelkiego rodzaju broszur, nadadzą się też do prowadzenia korespondencji. Jeśli jednak Twoim szczególnym zmartwieniem jest to, czy zawartość koperty się nie pogniecie, to bardzo mądre może być postawienie na wzmocnione koperty B4. Konkretniej, koperty B4 z usztywnioną kopertą. Takie rozwiązanie niweluje w znacznym stopniu ryzyko uszkodzenia zawartości.

Jeśli martwią Cię wysokie koszty przesyłek, to koperta B4 jest czymś, na co zdecydowanie powinieneś postawić w swoim przedsiębiorstwie. Opakowania wykonane z papieru są tanie, a zakup dużej ilości nie powinien nadwyrężyć Twojego budżetu. Ponadto ten rodzaj opakowania w zasadzie nic nie waży, więc w żadnym stopniu nie wpłynie na koszt Twoich przesyłek. Warto też dodać, że zakup wielu sztuk kopert B4 będzie tańszy, niż ich domawianie, kiedy zabraknie.

Interesującym faktem na temat kopert B4 jest też ich zamknięcie. Najczęściej są wyposażane w pasek taśmy, który pozwala na ekspresowe zamknięcie, nie będzie konieczne marnowanie wielu minut na to, by zapieczętować przesyłkę. Ponadto takie zamknięcie uniemożliwia niezauważone nieautoryzowane otwarcie koperty, każda próba rozerwania zamknięcia pozostawi po sobie ślad.
 

Koperty 250×353 mm

Koperty B4 dostępne w naszej ofercie mogą z powodzeniem zaspokoić różne potrzeby Twojego przedsiębiorstwa. Wzmocnione modele pozwolą na transport wielu przedmiotów bez ryzyka uszkodzenia, z kolei tradycyjne koperty B4 nadają się idealnie do prowadzenia korespondencji.

Możemy przygotować dla Ciebie koperty B4 na zamówienie, które będą spełniać postawione przez Ciebie wymagania, albo być wyposażone w różnego rodzaju firmowe nadruki, które pomogą Ci budować wizerunek i zapewnią dodatkową reklamę.

Papierowe koperty B4 na kartki A5Rozmiar koperty papierowej w formacie B4 odpowiada w przybliżeniu kartce papieru A5. Ten rodzaj opakowań sprawdzi się więc doskonale w przypadku  pakowania zarówno niewielkich przedmiotów, jak i dokumentów. Format B4 to bardzo uniwersalna wielkość - pozwala także na włożenie do środka większych formatów papieru po ich złożeniu. Kartkę A4 wystarczy zgiąć wpół, by bez problemu zmieściła się do takiej koperty.

Klienci sklepu internetowego Neopak chętnie wybierają koperty w formacie B4 ze względu na ich niską cenę, praktyczność oraz ekologiczne pochodzenie. Poza tym koperty mają wiele zalet i sprawdzają się nie tylko do wysyłania przesyłek pocztowych.

 

Koperty B4 - zastosowanie papierowych kopertPapierowe koperty w formacie B4 można wykorzystać na wiele sposobów. Cieszą się tak dużym uznaniem ze względu na swój rozmiar:

Rozmiar kopert w formacie B4 to około 350 x 250 milimetrów.

Taka wielkość jest niezłym kompromisem pomiędzy dość niewielkimi rozmiarami, a możliwością umieszczenia wewnątrz wielu dokumentów lub niewielkich drobiazgów. Koperty sprawdzają się zarówno w korespondencji tradycyjnej, jak i przy wysyłce drobnych przedmiotów.

Możliwe sposoby zastosowania papierowych kopert w formacie B4:
 • wysyłanie listów
 • opakowanie dla certyfikatu, dyplomu
 • przechowywanie dokumentów w firmowym lub domowym archiwum
 • wysyłanie paczek z niewielkimi przedmiotami
 • przechowywanie danych pacjentów w przychodniach klinikach, szpitalach

Wykorzystując papierowe koperty B4 jako sposób na uporządkowanie biurowego chaosu w dokumentach, warto podpisywać je. To znaczne ułatwienie późniejszego znalezienia szukanych dokumentów, a powierzchnia papierowych kopert świetnie się do tego nadaje.

 

Rodzaje zamknięcia papierowych kopert B4W sklepie internetowym Neopak posiadamy koperty papierowe w formacie B4 w kilku rodzajach. Dzięki temu każdy może znaleźć najbardziej odpowiednie opakowanie, dopasowane do swoich potrzeb i oczekiwań.

Dostępne rodzaje koperty papierowych w rozmiarze B4 to:
 • kartonowe koperty papierowe B4 z zamknięciem SK
 • brązowe koperty papierowe B4 z zamknięciem HK
 • białe koperty papierowe B4 z zamknięciem SK
 • białe koperty papierowe B4 z zamknięciem HK
 • koperty papierowe B4 Board z grubej tektury


Każdy wariant posiada swoje zalety, a główną różnicą jest sposób wykończenia. Koperty papierowe różnią się także zamknięciem, które może mieć dwie formy paska klejącego.

Koperty papierowe B4 z zamknięciem HK posiadają pasek klejący zabezpieczony foliową taśmą. W celu sklejenia otworu koperty wystarczy w tym przypadku oderwać pasek i przycisnąć przez chwilę warstwę kleju do korpusu koperty. Połączenie jest trwałe, a do otworzenia koperty niezbędne jest użycie nożyczek lub noża - rozcięcie koperty. Pasek samoprzylepny HK jest sposobem na bardzo sprawne i szybkie zamykanie kopert. Rozwiązanie sprawdzi się znakomicie wszędzie tam, gdzie jest potrzeba wysyłania wielu listów czy innych przesyłek w kopertach B4.

Koperty papierowe B4 z zamknięciem SK mają suchy klej zarówno na klapce koperty, jak i części jej korpusu. Suchy klej nie brudzi rąk i nie wymaga dodatkowego nawilżenia w celu osiągnięcia swoich właściwości. Dużym plusem może być spora odporność na starzenie tego kleju. Pozwala na przechowywanie kopert nawet przez 5 lat od momentu ich zakupu. Dużą zaletą jest brak konieczności stosowania kleju lub taśmy klejącej w celu zamknięcia koperty.

 

Koperty Board z tektury w formacie B4Ciekawą odmianą kopert papierowych B4 jest seria kopert Board Back B4. Do ich budowy wykorzystywana jest grubsza tektura, o gramaturze minimum 120 g/m2. Dzięki temu koperty są sztywniejsze i bardziej wytrzymałe od standardowych, wykonanych z papieru. Koperty tekturowe B4 nadają się więc do ochrony szczególnie cennych dokumentów, świadectw, certyfikatów, czy dyplomów. Można w nich także wysyłać przesyłki pocztowe z niewielkimi przedmiotami, podzespołami elektronicznymi. Koperta z grubszego papieru sprawdzi się dobrze również do transportu i przechowywania płyt CD i DVD oraz książek.

 

Największezalety kopert papierowych w formacie B4Koperty z papieru w formacie B4 cieszą się dużym uznaniem i popularnością ze względu na swoją wszechstronność. Można w nich wysyłać listy, przechowywać tam cenne dokumenty, a także użyć jako opakowanie wysyłkowe dla niewielkich rzeczy.

Do największych zalet kopert z papieru w formacie B4 należą:
 • uniwersalny wymiar ok 250 x 350 MM
 • wykonanie z ekologicznego papieru lub tektury
 • wszechstronne zastosowanie
 • możliwość poddania recyklingowi
 • dwa rodzaje zamknięcia (HK i SK) pozwalające na sprawne zaklejanie
 • pozwalają na szybką wysyłkę dowolnych rzeczy
 • niski koszt zakupu
 • nie zwiększają wagi paczki i kosztów jej wysyłki


 

Gdzie najlepiej kupić koperty w formacie B4?Papierowe koperty w uniwersalnym formacie B4 najlepiej kupić w sklepie internetowym Neopak. Duży wybór opakowań i atrakcyjne ceny sprawiają, że zaopatrzą tu się Państwo w cały szereg przydatnych produktów. Oprócz kopert w różnych rozmiarach znajdą tu Państwo także inne opakowania i artykuły przydatne podczas pakowania.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie