Koperty papierowe - DL

Standardowe drukowanie różnych papierów w formacie A4 jest wynikiem rosnącej popularności komputerowych edytorów tekstu do pisania tekstów. Jest to najpopularniejszy rozmiar arkusza dostępny w drukarkach domowych i firmowych. Dokumenty tworzone na formacie A4 są czytelne i atrakcyjne, ale gdy trzeba je wysłać pocztą w kopercie C6, tracą swój profesjonalny wygląd. W związku z tym podziałem wiele firm woli estetycznie złożyć dokument A4 na trzy części. Proces ten pozwala uniknąć nieestetycznych nierówności, które mogą wystąpić przy podwójnym składaniu na 1/4 arkusza papieru.

Wymiary zewnętrzne koperty DL zostały zaprojektowane tak, aby dokładnie pasowały do kartki A4 złożonej trzykrotnie wzdłuż jej długości.

Koperty DL przeznaczone są do korespondencji osobistej i handlowej. Wydłużony kształt i wymiary 210 na 110 mm pozwalają na złożenie estetycznie pięknej kartki papieru.

Można stosować koperty z okienkiem foliowym, co pozwala zaoszczędzić czas w procesie wysyłki. Idealnie nadają się do tworzenia oficjalnej korespondencji, wysyłania faktur, zaproszeń, formularzy rachunków i innych dokumentów biznesowych. Dodają korespondencji profesjonalizmu, nadając jej fachowy i atrakcyjny wygląd.

Wysoka jakość opakowania minimalizuje ryzyko uszkodzenia jego zawartości. Innym, kluczowym czynnikiem jest sposób zamknięcia kopert DL. Zdecydowana większość z nich została wyposażona w zamknięcie HK, oparte na prostym pasku taśmy, który szczelnie pieczętuje zawartość. Ponadto niemożliwe jest otwarcie koperty DL z zamknięciem HK bez jej poważnego uszkodzenia, co sprawia, że nieautoryzowane próby podejrzenia zawartości będą widoczne, to kluczowe kiedy transportujemy wrażliwe dane.

Koperty DL oprócz bezpieczeństwa często oferują wysoki poziom estetyki, za pośrednictwem gładkiego papieru, z którego zostały wykonane. Ponadto istnieje na ich temat sporo wariacji. Proste zamknięcie, atrakcyjny wygląd i niska cena to główne powody popularności kopert DL. Koperta DL jest idealnym wyborem dla firm i klientów, którzy chcą:

- Pocztować dokumenty, które można złożyć do formatu A4. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze w porównaniu z zakupem kopert C4.

- Stworzyć oficjalny wygląd korespondencji bez konieczności zmiany formatu papieru lub wysyłania dokumentów w kopertach przeznaczonych do konkretnych celów.

- Wysyłaj faktury, zaproszenia, formularze rachunków i inną korespondencję biznesową bez uszczerbku dla jej estetyki i wiarygodności.

Koperty DL są dostępne w różnych rodzajach papieru typu kraft, kartonu z metalicznymi nićmi, materiałów z recykling, specjalnych wzorów na święta Bożego Narodzenia i wielu innych.

Koperty 110x220 mm

Koperty DL dostępne w ofercie Neopaku świetnie się sprawdzą w każdej firmie i w każdym domu. Nasze produkty dostępne są w wielu atrakcyjnych kolorach, co można uznać za bardzo dużą zaletę. Oferujemy różne pakiety ilościowe kopert, możemy też je dostosować na Twoje życzenie, zmieniając kolor, albo nanosząc Twoje firmowe nadruki, czy loga. Już dzisiaj złóż zamówienia na koperty DL w Neopaku. Na pewno się nie zawiedziesz na jakości obsługi i naszych produktów.

Trzykrotnie mniejsze od A4 dobrze nadają się do wysyłki dokumentów - papierowe koperty DLKoperty DL są jednymi z najczęściej wybieranych przez firmy, urzędy, różne instytucje, a także odbiorców indywidualnych. Format DL jest tak popularny, ponieważ świetnie nadaje się do pakowania dokumentów i kartek papieru w formacie A4. Papierowa koperta DL jest trzykrotnie mniejsza od kartki A4. Złożony papier A4 świetnie wpasowuje się więc w ten uniwersalny format kopert.

Papierowe koperty są jednym z najczęściej spotykanych opakowań wysyłkowych. Służą do pakowania tych najmniejszych przesyłek, na przykład listów lub małych przedmiotów. 

 

Papierowe koperty DL - rozmiar, wymiary, format
Format DL oznacza jedną trzecią kartki papieru w rozmiarze A4. 

Koperta DL ma rozmiar 220 x 110 milimetrów.

Format A4 to 210 x 297 milimetrów.

Koperta w formacie DL pozwala na umieszczenie wewnątrz kartki A4 zgiętej na 3 części. To wygodny sposób pakowania pism urzędowych, korespondencji służbowej, rachunków i wszelkiego rodzaju dokumentów. Ciekawą formą usprawnienia takiej wysyłki jest nadrukowanie na ustalonej części kartki A4 adresu odbiorcy przesyłki. Wtedy trzeba wykorzystać kopertę z okienkiem foliowym. Nie ma konieczności dodatkowego naklejania lub pisania etykiety nadawczej.


 

Koperty z okienkiem ułatwiające nadawanie przesyłekZnacznym usprawnieniem wysyłki listów i pism jest wykorzystanie kopert papierowych DL z okienkiem. Po prawej stronie koperty znajduje się foliowe okno. Dzięki niemu z zewnątrz widoczny jest jedynie adres odbiorcy listu, wydrukowany w odpowiednim miejscu złożonej kartki A4.

Brak konieczności ręcznego wpisywania adresu lub stosowania naklejanych etykiet sprawia, że to spore usprawnienie, szczególnie podczas wysyłania dużej liczby korespondencji.

 

Papierowe koperty ozdobne DLKoperty ozdobne wykonane z papieru są bardzo często używane podczas wielu uroczystości, wysyłania kartek świątecznych i urodzinowych, a także jako opakowanie dla prezentu. Są wykonane z grubszego papieru o gramaturze najczęściej 120 g/m2.

Papierowe koperty ozdobne DL występują w wielu kolorach, między innymi:
 • żółte ozdobne koperty DL;
 • brązowe koperty ozdobne DL;
 • niebieskie koperty ozdobne DL;
 • zielone koperty ozdobne DL;
 • różowe koperty ozdobne DL;
 • fioletowe koperty ozdobne DL;
 • czarne koperty ozdobne DL;
 • szare koperty ozdobne DL;
 • i wiele innych, które znajdą Państwo w ofercie sklepu Neopak.
Wykorzystując kopertę ozdobną DL jako opakowanie dla prezentu można zapomnieć o długotrwałym pakowaniu i przygotowywaniu prezentu. Wystarczy umieścić zawartość w kopercie, zakleić ją  - gotowe! Dla lepszego efektu taką kopertę można dodatkowo ozdobić wstążką lub tasiemką. Zawartością prezentu umieszczonego w kopercie mogą być bilety, vouchery, bony upominkowe, a także prezenty w formie pieniężnej.

 

Koperty na zaproszenia, papierowe koperty na kartki okolicznościoweFormat DL jest bardzo popularny jako standardowa wielkość kartek okolicznościowych i zaproszeń. Do papierowej koperty w rozmiarze DL zmieści się więc wiele rodzajów między innymi:
 • kartek świątecznych;
 • kartek okolicznościowych (narodziny dziecka, osiemnastka, wieczór panieński itp);
 • urodzinowych i imieninowych kartek z życzeniami;
 • zaproszeń na uroczystości, wesele, ślub.

Dzięki możliwości wyboru jednego z wielu rodzajów ozdobnych kopert papierowych DL, mogą Państwo dobrać idealne opakowanie dla kartki okolicznościowej lub zaproszenia. Wykonane z grubszego papieru koperty sprawią, żę zawartość będzie nie tylko mała estetyczne opakowanie, będzie także zabezpieczona przed zniszczeniem. To szczególnie ważna cecha w przypadku zdobionych kartek, na przykład ręcznie wykonanych.

 

Papierowe koperty DL na zaproszenia ślubne

  Spora część zaproszeń ślubnych występuje w dwóch popularnych formatach. Koperty mogą być dla nich świetnym opakowaniem. Pierwszym z rodzajów są koperty formatu K4 (kwadratowe). Drugim, równie popularnym są ślubne koperty DL. Zaproszenia ślubne i weselne w formacie DL warto zapakować właśnie w elegancką kopertę ozdobną z grubego papieru.

 

Największe zalety kopert papierowych DLUniwersalność kopert DL i możliwość wyboru jednego z wielu rodzajów sprawiają, że to popularny produkt Format DL pozwala na wysyłkę lub archiwizację dokumentów w rozmiarze papieru A4.

Do największych zalet kopert papierowych w formacie DL należą:
 • uniwersalny rozmiar, który dobrze pasuje do najczęściej wysyłanych dokumentów;
 • niski koszt zakupu;
 • tania wysyłka;
 • elegancki wygląd ozdobnych kopert papierowych DL;
 • format dopasowany do wielu rodzajów kartek okolicznościowych, zaproszeń, zaproszeń ślubnych, itp.
 • możliwość przechowywania lub wysyłki listów, dokumentów, płaskich przedmiotów;
 • łatwe do klejenia dzięki samoprzylepnym paskowi.


 

Gdzie kupić papierowe koperty w formacie DL?Gdzie dostać papierowe koperty DL? Papierowe koperty w formacie DL mogą Państwo kupić w naszym sklepie internetowym Neopak. Popularny format pozwala na przechowywanie i wysyłanie dokumentów, między innymi w powszechnie używanym formacie A4.
Spośród wielu dostępnych w Neopaku rodzajów kopert DL z pewnością znają Państwo  takie, które dobrze spełnią Państwa oczekiwania.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie