Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 27 kwietnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 559
Ilość komentarzy: 0

Jakie zalety posiada koperta papierowa SUMO?

Jakie zalety posiada koperta papierowa SUMO?


Choć powstało już naprawdę wiele ciekawych i bardzo funkcjonalnych opakowań w branży opakowaniowej, to warto wspomnieć o tym, że nadal dość popularnymi produktami w tej branży są koperty. Oczywiście nie odkryjemy nowego kontynentu jeśli napiszemy, że wersji, rodzajów czy typów kopert do pakowania jest naprawdę mnóstwo. Koperty papierowe są nadal wykorzystywane do wysyłania pism, umów, rachunków czy innych dokumentów, które muszą zostać dostarczone w formie fizycznej do właściwego odbiorcy. Jak jednak wysłać dokumenty czy inne niewielkie produkty z branży introligatorskiej, tak by te dotarły do odbiorcy całe i nieuszkodzone? W jaki sposób zapakować plik ważnych dokumentów, by te nie pogniotły i nie uszkodziły się w czasie gdy będą transportowane z punktu A do punktu B?

Rozwiązaniem tego problemu mogą być koperty z grubego papieru, które często swoją konstrukcją zapewniają odpowiednią ochronę dla spakowanych dokumentów, czy produktów takich jak zeszyty, kalendarze albumy do zdjęć i tym podobne.

papierowa koperta SUMO z wypełnieniem


Czym są koperty bezpieczne papierowe?


Zwykłe koperty papierowe są idealne do zabezpieczenia prostych pism, pojedynczych dokumentów, które są wysyłane najczęściej przez instytucje finansowe czy też urzędy państwowe. Co jednak w przypadku, gdy chcemy wysłać na przykład niewielki album ze zdjęciami lub same zdjęcia wydrukowane na zlecenie klienta?

Odpowiednim rozwiązaniem okażą się grube koperty papierowe, które dzięki swojej konstrukcji zapewniają dodatkową ochronę. Wszystkie zalety tego rodzaju kopert wymienimy później. Na początku przyjrzyjmy się, czym dokładnie są koperty papierowe SUMO.

Grube koperty papierowe SUMO, swoją konstrukcją przypominają zwykłe koperty papierowe. Oczywiście podobnie jak zwykłe koperty, tak samo grube koperty papierowe SUMO, również występują w różnych rozmiarach. Ich główną cechą konstrukcyjną, dzięki której są tak bardzo wytrzymałe, jest gramatura papieru, z jakiego jest wykonana. Większość kopert papierowych SUMO to  koperty, których papier użyty do ich produkcji to papier o gramaturze 90 gramów na metr kwadratowy. Rozmiary, w jakich najczęściej występują tego rodzaju koperty to od A11, aż po L21, czyli od najmniejszego do największego rozmiaru.

Papieropaki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Papieropaki


Jakie zalety posiadają koperty papierowe SUMO? Dlaczego warto je wybrać?


Grube koperty papierowe to bardzo ciekawe rozwiązanie do bezpiecznego zapakowania towarów na czas wysyłki. Koperty papierowe SUMO posiadają wiele zalet i cech, dzięki którym są coraz chętniej wykorzystywane przez osoby wysyłające ważne dokumenty lub produkty z branży introligatorskiej. Jeśli chodzi o konkretne zalety grubych kopert papierowych, to z pewnością możemy wymienić:
 • Wytrzymała, odporna na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne, ze względu na gramaturę papieru, jaki został wykorzystany do produkcji tego rodzaju kopert.
 • Ekologiczne – papier, który jest wykorzystywany do ich produkcji, jest materiałem ekologicznym, podlegającym recyklingowi, a więc po ich zużyciu, można dać im drugie życie.
 • Dostępne w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy z potencjalnych użytkowników jest w stanie znaleźć odpowiadający dla siebie rozmiar grubej papierowej koperty SUMO.
 • Zamknięcie koperty – w grubych papierowych kopertach SUMO wykorzystuje się paski HK. Paski takie to bardzo mocny klej zabezpieczony specjalnym paskiem. Zamknięcie takiej koperty polega na odbezpieczeniu paska klejącego, usuwając zabezpieczenie i zetknięciu ze sobą dwóch powierzchni koperty. Jest to skuteczne zamknięcie, które daje pewność podczas transportu.
 • Posiada dodatkową warstwę wyściółki z ekologicznego papieru. Jest to materiał, który zastępuje folię bąbelkową, która produkowana jest z tworzywa sztucznego. Konstrukcja koperty papierowej SUMO jest w stu procentach ekologiczna.Do czego wykorzystuje się grube koperty papierowe SUMO?


Zastosowanie papierowych, grubych kopert SUMO jest wszechstronne. Wspominaliśmy już o możliwości wysyłki ważnych dokumentów oraz różnego rodzaju wyrobów papierniczych, czy introligatorskich. Jednak na tym nie kończą się możliwości zastosowania grubych kopert papierowych.

W koperty SUMO możemy zapakować także takie produkty jak różne części garderoby, koszulki, bluzy, szaliki. Ponadto koperty papierowe SUMO sprawdzą się jako opakowanie do delikatnych przedmiotów takie jak płyty CD, płyty DVD, a nawet prosta elektronika użytkowa. Dzięki swoim zaletom i cechom ochronnym koperty papierowe SUMO możemy wykorzystać do zapakowania praktycznie większości przedmiotów, które zmieszczą się do takiej koperty, a przypomnijmy, że pod względem rozmiarów, producent ten zapewnia praktycznie całą gamę rozmiarów ogólnie znaną i dostępną.

koperta SUMO L19


Gdzie kupić grube koperty papierowe SUMO?


W dzisiejszych czasach zakup opakowań do wysyłki towarów nie jest żadnym problemem. Większość prosty i skutecznych opakowań możemy kupić w każdym wielkopowierzchniowym sklepie wielobranżowym. Jednak jeśli poszukujemy ekologicznych, specjalistycznych rozwiązań takich jak grube papierowe koperty SUMO, musimy się nie co postarać.

Spiesząc jednak z pomocą, pragniemy poinformować, że takie koperty zabezpieczające możesz znaleźć w naszym sklepie internetowym pod adresem neopak.pl. Znajdziesz u nas grube koperty papierowe SUMO, a także wiele innych akcesoriów, narzędzi i materiałów służących do pakowania różnego rodzaju przedmiotów.
koperta papierowa SUMO
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie