Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 27 października 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1292
Ilość komentarzy: 0

Do czego służy folia pęcherzykowa z dużym bąblem?

Jakie zastosowania ma folia pęcherzykowa z dużym bąblem?

Niewątpliwie niezbędnym, ale również jednym z najlepszych materiałów do pakowania różnego rodzaju przesyłek i przedmiotów jest folia bąbelkowa. Na chwilę obecną każdy sklep wysyłkowy, sklep internetowy, ale nawet zwykłe sklepy czy z elektroniką, czy z produktami budowlanymi, posiadają na swoim stanie folię pęcherzykową. Jest to produkt, który posiada wiele różnego rodzaju zastosowań. Najbardziej popularnym zastosowaniem jest jednak pakowanie różnego rodzaju towarów. Folia pęcherzykowa ma wybitne właściwości zabezpieczające przed uszkodzeniami czy wilgocią. Kupić możemy również różnego rodzaju folie bąbelkowe (bo tak też są nazywane), w zależności od naszych potrzeb mogą być szersze, węższe, grubsze, cieńsze, różnego koloru, wielkości „bąbla”. Wszystkiego dowiemy się z dalszej części artykułu, między innymi, przedstawimy krótką historię powstania folii bąbelkowej, jej najważniejsze zalety, rodzaje, a także odpowiemy na pytanie: Do czego służy folia pęcherzykowa z dużym bąblem?

niebieska folia pęcherzykowa

Jak powstała folia pęcherzykowa?

Jeśli mamy określić historię powstania folii pęcherzykowej jednym zdaniem, moglibyśmy po prostu napisać, że był to efekt nieudanej próby stworzenia tapety z materiału syntetycznego, tapety trójwymiarowej, posiadającej właśnie takie pęcherze. Jeśli chcesz zgłębić historię powstania folii bąbelkowej bardziej, to zajrzyj koniecznie do naszego innego wpisu na Blogu:

Folia bąbelkowa – jak powstała i jak jej używać?

W tym konkretnym wpisie zajmiemy się głównie folią pęcherzykową z dużym bąblem, więc nie chcemy zanudzać części czytelników, opowiadając historię powstania folii pęcherzykowej.
transparentna folia pęcherzykowa
Folia bąbelkowa

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia bąbelkowa

Jakie zalety posiada folia pęcherzykowa z dużym bąblem?

Większość może zastanawiać się nad tym, skąd wzięła się niesamowita popularność i szerokie wykorzystanie folii pęcherzykowej? Przyjrzyjmy się więc jej głównym zaletom, właśnie dzięki którym folia pęcherzykowa jest obecnie w tak dużym stopniu popularna i wykorzystywana w wielu miejscach.
 • Folia pęcherzykowa to niezwykle lekki materiał opakowaniowy. Ponadto cechuje się bardzo łatwą aplikacją, z którą mogą poradzić sobie nawet najmniejsi. Lekkość folii bąbelkowej sprawia również, że finalna waga przesyłki nie jest zwiększona tego rodzaju zabezpieczeniem.
 • W większości przypadków jest to produkt przezroczysty, dlatego też, dzięki zastosowaniu takiej folii pęcherzykowej, znacznie łatwiejsza jest identyfikacja już zabezpieczonego towaru.
 • Do cech fizycznych folii pęcherzykowej należy zaliczyć również jej niesamowitą elastyczność i odporność na rozdarcia. Jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, przez co niejednokrotnie możemy ją ponownie wykorzystać po właściwym rozpakowaniu towaru.
 • Materiał, z jakiego jest wykonana folia pęcherzykowa, sprawia, że doskonale chroni ona przed wilgocią oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, które mogą być zawarte w otaczającym towar powietrzu.
 • Cena zakupu, to jeden z najbardziej przemawiających argumentów w porównaniu do cech, jakie oferuje nam folia pęcherzykowa. Produkcja folii pęcherzykowej nie jest droga, a jej zastosowanie wszechstronne.
 • Doskonale chroni zapakowane przedmioty i towary przed mechanicznymi uszkodzeniami, a dzięki pęcherzykom powietrza dodatkowo amortyzuje wszelkie wstrząsy powstające podczas transportu.
folia bąbelkowa z bliska

Jakie rodzaje folii pęcherzykowej możemy kupić?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nawet najprostszy typ folii pęcherzykowej jest przydatny naprawdę w wielu sytuacjach i może być ona wykorzystana do naprawdę wielu celów. Jednak jakie jeszcze rodzaje folii pęcherzykowej możemy obecnie nabyć?
 • Folia w rolce – czyli wybranej szerokości folia pęcherzykowa nawinięta na rolkę, dzięki czemu użytkownik może dobrać odpowiedniej długości arkusz, w zależności od pakowanego towaru.
 • Worki z folii pęcherzykowej — to nic innego jak dwie warstwy folii pęcherzykowej, zgrzane termicznie z trzech stron tak by powstały z nich worki.
 • Koperty bąbelkowe – to koperty, które wewnątrz posiadają dodatkowe dwie warstwy folii pęcherzykowej, chroniącej wysyłany towar w kopercie.
 • Folia pęcherzykowa antystatyczna – to specjalna folia pęcherzykowa, która sprawdzi się w zabezpieczeniu delikatnych urządzeń elektronicznych. Specjalny proces produkcji takiej folii sprawia, że na jej powierzchni nie powstają wyładowania elektrostatyczne.
 • Przekładki bąbelkowe – to uprzednio przygotowane arkusze folii pęcherzykowej, docięte w odpowiedni rozmiar.
pakowanie folią bąbelkową

Do czego wykorzystywana jest folia pęcherzykowa duży bąbel?

Folia pęcherzykowa z dużym bąblem różni się oczywiście wielkością bąbla. Największą różnicą, jaką możemy zauważyć w folii pęcherzykowej duży bąbel, jest to, że ilość powietrza w takim bąblu jest po prostu większa, a więc taki bąbel ma lepsze właściwości amortyzujące.

Folia pęcherzykowa z dużym bąblem z założenia jest przeznaczona do wysyłki ciężkich i przede wszystkim większych towarów, jednak warto pamiętać, że folia bąbelkowa z dużym bąblem idealnie sprawdzi się też do zabezpieczenia delikatnych przedmiotów. Większy bąbel to większa amortyzacja.
niebieska folia bąbelkowa

Gdzie kupić folię pęcherzykową z dużym bąblem?

Oczywiście wszelkiego rodzaju niezbędne materiały do pakowania, takie jak kartonowe opakowania, folie stretch, folie pęcherzykowe, również te z dużym bąblem możemy kupić na stronie internetowej naszego sklepu neopak.pl. Jeśli chodzi o folię pęcherzykową, znajdziemy tam naprawdę szeroki wybór rodzajów.

Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu internetowego z szeroką gamą produktów z branży opakowaniowej.
Folia pęcherzykowa
Wyślij emailem
 • Gdzie kupić folię bąbelkową z dużym bablem?

  Folia bąbelkowa z dużym bąblem o średnicy 3 cm to folia do zadań specjalnych. Dzięki większym pęcherzykom powietrza ma doskonałe właściwości amortyzacyjne, co wpływa znacząco na większą ochronę produktów w nią owiniętych w czasie transportu. Jest odporna na rozciąganie oraz chroni przed wilgocią. Jest idealna do wysyłki nawet najdelikatniejszych przedmiotów. Sprzedawana jest w rolkach o różnej szerokości i długości.
  Dobrej jakości folię bąbelkową duży bąbel w rolkach o różnych wymiarach i w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie