Michał KrajniakMichał Krajniakponiedziałek, 19 grudnia 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 590
Ilość komentarzy: 0

Jak robić paczki w dobie inflacji? Jak zaoszczędzić?

Począwszy od listopada 2022 roku inflacja w Polsce bardzo szybko rosła. Współcześnie ma ona blisko 18%, a w styczniu 2023 roku możemy spodziewać się kolejnego wzrostu. Taki poziom inflacji powoduje, że wszystko drożeje, niestety również opakowania. Ale to nie wszystko – wzrasta także koszt wysyłek pocztowych czy kurierskich. To wszystko powoduje, że jeśli mamy potrzeby pakownicze, to jednocześnie z niepokojem spoglądamy na nasze portfele. Czy istnieje jakiś skuteczny sposób na to, aby tanio przyrządzić paczkę albo zaoszczędzić na produktach potrzebnych do pakowania?
Jak-robi-paczki-w-dobie-inflacji-Jak-zaoszczdzi

Opakowania, które kupisz tanio


Mamy dobrą informację dla wszystkich klientów. Na szczęście wciąż można znaleźć w ofercie opakowania, które nie kosztują dużo i których zakup będzie adekwatny do możliwości budżetowych nawet niezbyt zamożnych osób. Sprawdźmy więc razem, który produkt należy wybrać w zależności od tego jaką paczkę chcemy przygotować.

Jak tanio wysłać ubrania?


Wysyłka ubrań jest o tyle wdzięczna pod względem niskich kosztów, że odzież jest wykonana z miękkiego materiału. To oznacza, że nie musimy ponosić dużych wydatków na dodatkowe zabezpieczenia. Wystarczy, że kupimy karton klapowy, a pustą przestrzeń między ścianami kartonu, a produktem uzupełnimy wypełniaczem. Kupujemy więc tylko dwa produkty, a mamy możliwość zrobienia paczki.

Jak wysłać kruche przedmioty?


Niestety tutaj oprócz opakowania zewnętrznego oraz wypełnienia musimy zastosować także inny rodzaj zabezpieczenia. Bez tego może dojść do uszkodzenia naszych przedmiotów w transporcie, co spowoduje nieopłacalną trasę. Tak więc zarówno wtedy, gdy wysyłamy przedmioty szklane czy gliniane, jak i sprzęt elektroniczny powinniśmy zainwestować w folię bąbelkową, torebki strunowe, a nawet poduszki powietrzne. Jednakże cena tych opakowań wciąż nie jest wygórowana, więc można sobie pozwolić na taki dodatkowy wydatek.
Jak-robi-paczki-w-dobie-inflacji-Jak-zaoszczdzi-1

Jak tanio wysłać list?


Generalnie rzecz biorąc wysyłka listu może być bardzo tania. Stosując klasyczne koperty papierowe będziemy ponosili wydatki rzędu kilkudziesięciu groszy za 1 sztukę opakowania. Drożej może być przy samych kosztach wysyłki. Jeśli musimy w miarę szybko dostarczyć list, to wówczas warto się zastanowić czy nie korzystniej będzie zrobić przesyłkę ekonomiczną. Za polecony priorytet zapłacimy bowiem kilka złotych więcej.

Jak wysłać akcesoria biurowe?


Może też zdarzyć się tak, że będziemy mieli do wysyłki akcesoria biurowe. Jeżeli są to przedmioty nieduże, wówczas warto je popakować w woreczki strunowe, a następnie umieścić w małym opakowaniu zewnętrznym – np. kartonie wykrojnikowym. W przypadku większych rzeczy, takich jak np. segregatory musimy dobrać odpowiednio większe opakowania. Generalnie jest taka zasada, że im większa zawartość paczki, tym większy koszt.

Jak wysłać podłużne przedmioty?


W przypadku przedmiotów, które posiadają podłużny kształt bardzo ważny jest dobór takiego opakowania, które będzie do tychże przedmiotów pasować. Tutaj bardzo tanim sposobem jest użycie tuby tekturowej. W taką tubę możemy ze spokojem zapakować takie przedmioty jak szklane butelki, ale też chociażby produkty wykonane z papieru – dające się zwinąć w rulon, dzięki czemu idealnie ułożą się w tubie.

Unikaj dodatkowych kosztów za wysłanie paczki


Każda firma kurierska będzie miała cennik, podany do publicznej wiadomości. Dzięki temu dowiesz się, ile konkretnie będzie Cię kosztowało nadanie Twojej paczki. Jakkolwiek każdy przewoźnik ma swoje ograniczenia jeżeli chodzi o wymiary i masę paczki. Jeśli je przekroczysz, zapłacisz dodatkowe pieniądze, więc Twoja wysyłka na pewno nie będzie tania. Dlatego też, jeśli masz taką możliwość zmniejsz rozmiary swojej paczki. Niekiedy możesz też podzielić pakunek – na przykład na dwie mniejsze przesyłki. Często wysłanie dwóch standardowych paczek będzie bardziej opłacalne niż wysłanie jednej niestandardowej.
Tektura

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Tektura

Chcesz zaoszczędzić? Kupuj w wielopakach!


Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów na oszczędzanie w trakcie robienia zakupów jest wybór opakowań w wielopakach. Jest to opcja szczególnie opłacalna wtedy, kiedy mamy duże potrzeby pakownicze, więc i tak będziemy chcieli nabyć więcej produktów za jednym razem. Na stronie internetowej sklepu Neopak możesz sprawdzić, które produkty są dostępne wielopakach i porównać ich cenę za sztukę. Do wyobraźni przemawia taka wizja, kiedy to na jednej sztuce możemy zaoszczędzić niby tylko kilkanaście groszy, ale kupujemy powiedzmy 100 sztuk.
Jak-robi-paczki-w-dobie-inflacji-Jak-zaoszczdzi-2

Najtańsze opakowania znajdziesz w Neopaku


Możesz samemu przekonać się, jakie są ceny produktów dostępnych w sklepie Neopak. Przy każdym opakowaniu obok takich informacji jak właściwości fizyczne, nazwa czy zdjęcie umieściliśmy także cenę danego towaru. Obecnie sklep proponuje swoim klientom produkty bo bardzo atrakcyjnych stawkach, pomimo kryzysu.
Jak robić paczki w dobie inflacji? Jak zaoszczędzić?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie