Michał KrajniakMichał Krajniakponiedziałek, 14 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1830
Ilość komentarzy: 0

Jak spakować i wysłać obiektyw od aparatu?

Aparaty fotograficzne niejednokrotnie są wysyłane w paczkach. Sprzęt ten nie należy do tanich, a dodatkowo nie może się on uszkodzić, gdyż w takim przypadku przestanie być użyteczny. W związku z tym za każdym razem należy szczególnie dbać o to, aby aparat był zabezpieczony do wysyłki. Trzeba wiedzieć o tym, że przygotowywanie aparatu do wysłania wymaga zastosowania odpowiednich produktów. Niekiedy jest też tak, że nie wysyłamy całego apartu, a jedynie obiektyw. I to właśnie o tym będziemy rozmawiać w dzisiejszym artykule.
Jak-spakowa-i-wysa-obiektyw-od-aparatu


Kto będzie wysyłał obiektyw do aparatu?


Obiektywy do aparatu może kupić zdalnie na stronach specjalistycznych sklepów. Wówczas nadawca dba o to, aby obiektyw dotarł do klienta bezpiecznie tak, aby potem móc używać bezproblemowo ten produkt. Obiektywy mogą być też wysyłane wówczas, kiedy jeden fotograf wysyła sprzęt do drugiego. Taka wysyłka może też odbywać się pomiędzy agencjami ze sprzętem fotograficznym. Jeżeli wysyłamy sprzęt drogą prywatną to powinniśmy tym bardziej poznać zasady bezpiecznego pakowania.

Czy przewoźnik zadba o bezpieczeństwo paczki z obiektywem?


W interesie firm kurierskich leży to, żeby przesyłki, które są przez nie przewożone trafiały w dobrym stanie pod wskazany adres. Jednakże to po stronie nadawcy za każdym razem leży obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa paczce. Obowiązku tego nie można przerzucać na przewoźnika. Mało tego – jeżeli w firmie kurierskiej zorientują się, że nasza paczka nie została przygotowana przez nas w sposób prawidłowy, to firma może odmówić przyjęcia takiego pakunku do wysyłki.

Pamiętajmy także o tym, że nawet renomowana firma kurierska nie będzie w stanie zapobiec pewnym niepożądanym zjawiskom, które mogą wystąpić w trakcie transportowania paczki. Pakunki przewożone w samochodzie mogą obijać się o siebie. Pamiętajmy także, że niekiedy paczki będą narażone na działanie niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Jest jeszcze coś – a mianowicie: czynnik ludzki. Kurierzy, choć mogą być bardzo profesjonalni mogą potknąć się i upuścić paczkę, bądź taki pakunek wyśliźnie im się z rąk. Oczywiście takie przypadki praktycznie nie zdarzają się kurierom z najlepszych firm, ale nawet jeśli jest to mało prawdopodobne, to nie jest powiedziane, że nie przydarzy się to naszej paczce.
Jak-spakowa-i-wysa-obiektyw-od-aparatu-1

Zastosowanie

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Zastosowanie

Pakowanie obiektywu do aparatu – o tym koniecznie pamiętaj!


Nigdy nie będzie tak, że dany obiektyw do aparatu da się spakować szybko i naraz. Musimy dobrze wiedzieć jakich opakowań po kolei użyć i jak pakować obiektyw. Z pozoru wydawać się może, że nie jest to zbyt wymagający proces. Jest jednak taka zasada, która mówi: „przezorny zawsze ubezpieczony”. Niech nam się nie wydaje, że przesadzamy z bezpieczeństwem. Zawsze lepiej zastosować jeden środek zapobiegawczy za dużo, niż za mało.

Na początek użyj woreczka strunowego


Worek strunowy będzie to pierwszy produkt, z jakiego polecamy każdemu skorzystać. Rozmiary worków są różne, więc na pewno znajdziesz taki, który gabarytowo będzie najbardziej odpowiedni do Twojego obiektywu. Pakowanie obiektywu w woreczek strunowy ma przede wszystkim uchronić szklaną część przed zarysowaniem, a także nie dopuścić do przedostania się brudu i kurzu do środka. Woreczki strunowe mają ten atut, że posiadają szczelne zamknięcie, dzięki czemu korzystając z nich mamy pełną pewność, co do bezpieczeństwa naszego obiektywu.

Owiń obiektyw w folię bąbelkową


Korzystanie z folii bąbelkowej to już klasyka gatunku. Kiedy już włożyliśmy nasz obiektyw do woreczka strunowego, to nie pozostaje nam nic innego jak owinąć to wszystko w folię bąbelkową. Folia bąbelkowa jest produktem wykonanym w taki sposób, że pęcherzyki powietrza są umieszczone bardzo blisko siebie. To powoduje, że powstaje warstwa amortyzacyjna. Taka folia uchroni nasz obiektyw przed uderzeniami, wstrząsami, upadkami z wysokości czy naciskami innycj przedmiotów o dużej masie.

Wybierz opakowanie zewnętrzne


Bardzo ważnym krokiem jest dobór odpowiedniego opakowania zewnętrznego. Najczęściej takim opakowaniem będzie karton. Pamiętaj, aby nie wybierać za dużego kartonu, bo wówczas będzie to marnotrawstwo zarówno miejsca jak i materiału. Poza tym nadanie większej paczki może nas drogo kosztować. Karton będzie stanowił pierwszą ochronę przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi z zewnątrz.
Jak-spakowa-i-wysa-obiektyw-od-aparatu-2

Wypełnij karton wypełniaczem


Absolutnie nie można zostawiać pustych przestrzeni pomiędzy ściankami kartonu, a obiektywem. Gdybyśmy tak postąpili, to nasz obiektyw obijałby się o karton w trakcie jazdy. Dlatego tak ważne jest, aby uzupełnić pustą przestrzeń. Idealnie posłuży do tego wypełniacz skropak, który nie dość, ż będzie stanowił dodatkową amortyzację, to jeszcze będzie dla naszej paczki dodatkowym stabilizatorem.

Owiń i oklej karton


Aby mieć pewność, że nasz karton jest szczelny i zamknięty tak mocno, że nie otworzy się on w trakcie przewozu powinniśmy szczelnie owinąć go folią stretch. Następnie powinniśmy wszystko zakleić taśmą klejącą. Dzięki temu zapewnimy naszej paczce dodatkowe bezpieczeństwo.

Taśma OSTROŻNIE NIE RZUCAĆ


Możemy też przezornie nakleić na karton taśmę z napisem OSTROŻNIE NIE RZUCAĆ. Dzięki temu kurier będzie poinformowany o tym, że zawartość paczki jest szczególnie narażona na uszkodzenie i że w takim razie należy postępować z nią bardzo ostrożnie. Taka naklejka może spowodować, że nasza paczka będzie traktowana jako przesyłka niestandardowa. Wówczas musimy za nią więcej zapłacić.
Jak spakować i wysłać obiektyw od aparatu?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie